Witaj na WinnicaLidla.pl
serwisie z szerokim wyborem napojów alkoholowych.

Czy masz już ukończone 18 lat?
KONIECZNE ZAZNACZENIE
Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych.
*Pole wymagane
Zapisz się do naszego newslettera
i zdobądź
kod rabatowy 20 zł
za jednorazową rezerwację
za minimalną kwotę 200 zł*
*Kodu rabatowego nie można łączyć z promocjami w serwisie winnicalidla.pl

Wino do makaronu

Zobacz jako Siatka Lista

165 produktów

  1. Prahova Valley Fetească Neagră
    Prahova Valley Fetească Neagră to półwytrawne czerwone wino z rumuńskiego regionu Dealu Mare, produkowane przez Domeniile Alexandrion Rhein 1892. Powstaje w całości z Fetească Neagră, najważniejszej rodzimej czerwonej odmiany Rumunii, której nazwa oznacza dosłownie „czarną dziewczynę”. Szczep ten ...

    Wino

    Prahova Valley Fetească Neagră 750ml

    1L = 42,65 zł
    31,99 zł
    1L = 42,65 zł
  2. Nos Cinq Sens Rouge
    Nos Cinq Sens Rouge powstaje w Cave du Marmandais, w południowo-zachodniej Francji. Choć na etykiecie widnieje oznaczenie Vin de France, nie jest ono przypadkowe – producent świadomie zrezygnował z bardziej restrykcyjnych zasad apelacyjnych, aby stworzyć nietuzinkowy kupaż pięciu szczepów. Wino łą...

    Wino

    Nos Cinq Sens Rouge 750ml

    1L = 61,32 zł
    45,99 zł
    1L = 61,32 zł
  3. Las Guaridas Ribera del Guardiana DO
    Las Guaridas powstaje w hiszpańskiej apelacji Ribera del Guadiana D.O., położonej w regionie Estremadura, przy granicy z Portugalią. To jeden z największych obszarów winiarskich Hiszpanii, gdzie gorący, suchy klimat oraz duże różnice temperatur między dniem a nocą sprzyjają uzyskaniu dobrze wybarwio...

    Wino

    Las Guaridas Ribera del Guardiana DO 750ml

    1L = 39,99 zł
    29,99 zł
    1L = 39,99 zł
  4. Monastrell Selección "Luisa"
    Monastrell Selección "Luisa" powstaje w hiszpańskiej apelacji Jumilla D.O., położonej na pograniczu Murcji i Kastylii-La Manchy. Region ten uznawany jest za światową stolicę szczepu Monastrell (Mourvèdre), który dzięki gorącemu, suchemu klimatowi oraz ubogim, wapiennym glebom osiąga tu wyjątkową d...

    Wino

    Monastrell Selección "Luisa" 750ml

    1L = 53,32 zł
    39,99 zł
    1L = 53,32 zł
  5. Paolo Leccisi Aglianico "Gardenia"
    Azienda Agricola Paolo Leccisi Aglianico "Gardenia" powstaje w regionie Puglia IGP, w rodzinnej winnicy Azienda Agricola Paolo Leccisi w Salento. Choć szczep Aglianico kojarzony jest przede wszystkim z Kampanią i Basilicatą, od wielu lat z powodzeniem uprawiany jest również w Apulii, gdzie daje wi...

    Wino

    Paolo Leccisi Aglianico "Gardenia" 750ml

    1L = 62,65 zł
    46,99 zł
    1L = 62,65 zł
  6. Esporão Colheita White
    Esporão Colheita White to białe wino powstające w Herdade do Esporão - jednej z najbardziej renomowanych posiadłości winiarskich portugalskiego regionu Alentejo. Wszystkie grona pochodzą z certyfikowanych ekologicznych winnic należących do producenta, rosnących na glebach wywodzących się z łupków o ...

    Wino

    Esporão Colheita White 750ml

    1L = 93,32 zł
    69,99 zł
    1L = 93,32 zł
  7. Esporão Colheita Red
    Esporão Colheita Red 2023 to czerwone wino powstające w Herdade do Esporão - jednej z najbardziej renomowanych posiadłości winiarskich portugalskiego regionu Alentejo. Wszystkie grona pochodzą z certyfikowanych ekologicznych winnic należących do producenta, rosnących na glebach granitowych z przej...

    Wino

    Esporão Colheita Red 750ml

    1L = 93,32 zł
    69,99 zł
    1L = 93,32 zł
  8. Amorale Primitivo di Manduria DOC 15 Fortezza
    Amorale Primitivo di Manduria DOC 15 Fortezza pochodzi z Mandurii - regionu słynącego z wysokiej jakości win z tego szczepu, jednoznacznie się z nim kojarzącego. Gorący klimat południowej Apulii, duża liczba słonecznych dni i ubogie gleby pozwalają uzyskać grona o wysokiej dojrzałości, a w efekcie w...

    Wino

    Amorale Primitivo di Manduria DOC 15 Fortezza 750ml

    1L = 62,65 zł
    46,99 zł
    1L = 62,65 zł
  9. Il Capolavoro Governo all'Uso Toscano
    Il Capolavoro Governo all'Uso Toscano to czerwone wino produkowane jedną z najciekawszych tradycji winiarskich Toskanii. Jego nazwa odnosi się do historycznej metody „governo”, polegającej na ponownej fermentacji młodego wina z dodatkiem częściowo podsuszonych winogron. Zabieg ten pozwala uzyskać wi...

    Wino

    Il Capolavoro Governo all'Uso Toscano 750ml

    1L = 62,65 zł
    46,99 zł
    1L = 62,65 zł
  10. Faliero Barbera di Asti Superiore
    Faliero Barbera d’Asti Superiore to dumny reprezentant piemonckiego winiarstwa. To wino z prestiżową apelacją DOCG, co gwarantuje wysoką jakość i rygorystyczne zasady produkcji. Oznaczenie „Superiore” oznacza, że wino przeszło co najmniej 14-miesięczny proces dojrzewania, z czego minimum 6 miesięc...

    Wino

    Faliero Barbera di Asti Superiore 750ml

    1L = 61,32 zł
    45,99 zł
    1L = 61,32 zł
  11. Aussie Rules Chardonnay
    Aussie Rules Chardonnay to australijskie białe wino stworzone w 100% ze szczepu chardonnay, pochodzące z południowo-wschodniej Australii. Styl wina dobrze oddaje nowoczesny charakter australijskiego chardonnay - dużo soczystego owocu, przyjemna świeżość i delikatnie kremowa tekstura. Wino produkow...

    Wino

    Aussie Rules Chardonnay 750ml

    1L = 49,32 zł
    36,99 zł
    1L = 49,32 zł
  12. Amoruccio Vermentino Terre Siciliane IGT
    Amoruccio Vermentino to propozycja pochodząca z winnic słonecznej Sycylii. Choć Vermentino jest szczepem kojarzonym głównie z Sardynią, na sycylijskich glebach zyskało ono nieco bardziej miękki i owocowy charakter. To wino, które ma oddawać klimat włoskiego południa - jest bezpretensjonalne, rados...

    Wino

    Amoruccio Vermentino Terre Siciliane IGT 750ml

    1L = 39,99 zł
    29,99 zł
    1L = 39,99 zł
  13. Jacob's Creek Shiraz, Cabernet Sauvignon
    Klasyczna australijska mieszanka szczepów Shiraz i Cabernet Sauvignon wyprodukowana w delikatnym, przystępnym stylu. Ciemna wiśnia i śliwka z nutami przypraw mokka. W smaku wyczuwalne nuty śliwki i ciepłych jagód oraz okrągłe i miękkie taniny.​

    Wino

    Jacob's Creek Shiraz, Cabernet Sauvignon 750 ml

    1L = 42,65 zł
    31,99 zł
    1L = 42,65 zł
  14. Jacob's Creek, Chardonnay
    Chardonnay, złożone, ale łatwe do picia ​i prezentujące szeroką gamę aromatów wynikających z odmiany. Intensywna mieszanka cytrusów ​i melona, podkreślona nutami tostowymi.​ Krągły i kremowy smak ukazuje żywe nuty owocowe i tostowy dąb.​

    Wino

    Jacob's Creek, Chardonnay 750 ml

    1L = 42,65 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    31,99 zł
    1L = 42,65 zł
  15. 24 Carati Rosso
    24 Carati to wino powstające z winogron szczepów montepulciano i merlot, uprawianych w Ancarano (Abruzja). Dojrzewa w beczkach tonneaux z dębu francuskiego oraz austriackiego przez 12 miesięcy, a kolejne 6 miesięcy dojrzewa w butelkach. Na jego etykiecie znajdziemy symbol otrzymania 99 punktów na ...

    Wino

    24 Carati Rosso 750 ml

    1L = 93,32 zł
    69,99 zł
    1L = 93,32 zł
  16. Lacrime Primitivo di Manduria
    Wino Lacrime powstało z winogron ze szczepu primitivo, w cenionej apelacji Primitivo di Manduria DOC, położonej w obcasie włoskiego buta - gorącej Apulii, znanej z pełnych i intensywnych czerwonych win.   Jak smakuje Lacrime Primitivo di Manduria? W aromacie wina znajdziemy bardzo dojrzałe ci...

    Wino

    Lacrime Primitivo di Manduria 750ml

    1L = 79,99 zł
    59,99 zł
    1L = 79,99 zł
  17. Enigma Sangiovese Rubicone Apassimento
    Wino Biscardo Enigma pochodzi z regionu Emilia‑Romagna we Włoszech, z apelacji regionalnej Rubicone IGT. Powstaje ze szczepu sangiovese, a jego wyjątkowy charakter jest efektem zastosowania techniki appassimento – suszenia winogron przed fermentacją, co wzmacnia koncentrację aromatów i strukturę wi...

    Wino

    Enigma Sangiovese Rubicone Apassimento 750 ml

    1L = 106,65 zł
    79,99 zł
    1L = 106,65 zł
  18. Biscargo Orapasso IGT Veneto
    Oropasso Biscardo to wino powstałe ze szczepów garganega i chardonnay we Włoszech, w apelacji IGT Bianco Veneto.   Jak smakuje Oropasso Biscardo? W kieliszku prezentuje słomkową barwę z zielonymi refleksami. W aromacie czujemy słodkie nuty cytrusów i brzoskwiń, uzupełniane akcentami kwiató...

    Wino

    Biscargo Orapasso IGT Veneto 750 ml

    1L = 66,65 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    49,99 zł
    1L = 66,65 zł
  19. Faustino VII Sauvignon Blanc
    Faustino VII Sauvignon Blanc to białe, wytrawne wino od renomowanego producenta Bodegas Faustino, kojarzonego przede wszystkim z czerwonymi winami z prestiżowej hiszpańskiej apelacji DOCa Rioja. W tym wydaniu marka sięga po niezwykle aromatyczny szczep sauvignon blanc, tworząc świeże i nowoczesne w...

    Wino

    Faustino VII Sauvignon Blanc 750 ml

    1L = 47,99 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    35,99 zł
    1L = 47,99 zł
  20. Faustino VII Garnacha
    Faustino VII Garnacha to czerwone wytrawne wino od producenta znanego przede wszystkim z win z prestiżowej hiszpańskiej apelacji DOCa Rioja. W tym przypadku mamy do czynienia z winem z odmiany garnacha (we Francji znanego jako grenache - ważnego składnika m.in. wielkich win z Doliny Rodanu - Chateau...

    Wino

    Faustino VII Garnacha 750 ml

    1L = 47,99 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    35,99 zł
    1L = 47,99 zł
  21. Faustino VII Cabernet Sauvignon
    Faustino VII Cabernet Sauvignon to czerwone wytrawne wino od producenta znanego przede wszystkim z win z prestiżowej hiszpańskiej apelacji DOCa Rioja. W tym przypadku natomiast zdecydował się na stworzenie wina z klasycznego szczepu bordoskiego - caberneta sauvignon, stąd butelka prezentuje oznaczen...

    Wino

    Faustino VII Cabernet Sauvignon 750 ml

    1L = 47,99 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    35,99 zł
    1L = 47,99 zł
  22. Faustino VII Rioja Blanco
    Faustino VII Rioja Blanco to białe, wytrawne wino od renomowanego producenta Bodegas Faustino, jednej z najbardziej rozpoznawalnych winiarni regionu Rioja. Marka znana przede wszystkim z klasycznych czerwonych win pokazuje tutaj świeższe, lżejsze oblicze apelacji. To młoda, nowoczesna interpretacja ...

    Wino

    Faustino VII Rioja Blanco 750 ml

    1L = 47,99 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    35,99 zł
    1L = 47,99 zł
  23. Faustino I Rioja Blanco Gran Reserva
    Faustino I Rioja Blanco Gran Reserva to wyjątkowe białe wino od prestiżowego producenta Bodegas Faustino, pochodzące ze znanej i cenionej hiszpańskiej apelacji DOCa Rioja, która słynie z długo dojrzewających win, oznaczonych jako reserva i gran reserva, najczęściej czerwonych, natomiast dużo rzadsze...

    Wino

    Faustino I Rioja Blanco Gran Reserva 750 ml

    1L = 146,65 zł
    109,99 zł
    1L = 146,65 zł
  24. Zonin Valpolicella Ripasso Superiore
    Zonin Valpolicella Ripasso Superiore to włoskie, czerwone wino z prestiżowej apelacji Valpolicella Ripasso Superiore DOC, produkowane przez winiarnię Famiglia Zonin 1821 w regionie Veneto na północy Włoch. „Ripasso” to tradycyjna technika, w której młode wino Valpolicella poddaje się powtórnej ferme...

    Wino

    Zonin Valpolicella Ripasso Superiore 750 ml

    1L = 119,99 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    89,99 zł
    1L = 119,99 zł
  25. Quinta Das Setencostas, Casa Santos Lima
    Czerwone wino z apelacji Alenquer DOC z okolic Lizbony. Powstało z czterech szczepów winogron - castelao, tinta miuda, camarate, preto martinho, w winnicach położonych w klimacie ciepłym, ale moderowanym przez bliskość oceanu, co sprawia że warunki wzrostu winogron są tu bardzo dobre. Wino przechodz...

    Wino

    Quinta Das Setencostas, Casa Santos Lima 750 ml

    1L = 65,32 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    48,99 zł
    1L = 65,32 zł
  26. Alteza Reserva, Casa Santos Lima
    Alteza Reserva to Vinho Regional Lisboa, czyli wino regionane z okolic Lizbony. Powstało z czterech szczepów - tinta roriz, touriga franca, syrah i alicante bouschet uprawianych w winnicach położnych jedynie 25km od brzegu oceanu. Część wina dojrzewała w beczkach zarówno z dębu francuskiego, jak i a...

    Wino

    Alteza Reserva, Casa Santos Lima 750 ml

    1L = 51,99 zł
    38,99 zł
    1L = 51,99 zł
  27. Arrojo Branco, Companhia dos Vinhos do Douro
    24 Arrojo Branco to lekkie i świeże białe wino z portugalskiej apelacji DOC Douro, cenionej za jakość swoich win - zarówno pełnych i intensywnych czerwieni, win wzmacnianych (to tu produkuje się wino Porto, które następnie jedynie dojrzewa w okolicy miasta Porto), ale też bieli - lekkich, orzeźwiają...

    Wino

    Arrojo Branco, Companhia dos Vinhos do Douro 750 ml

    1L = 61,32 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    45,99 zł
    1L = 61,32 zł
  28. Meoru Vermentino di Gallura DOCG Superiore
    Meoru Vermentino di Gallura DOCG Superiore to białe wino z najbardziej prestiżowej apelacji Sardynii – Vermentino di Gallura DOCG, jedynej DOCG wyłącznie dla białych win na całej wyspie. Powstaje w 100% ze szczepu vermentino z winorośli uprawianych na granitowych, dobrze nasłonecznionych glebach, ...

    Wino

    Meoru Vermentino di Gallura DOCG Superiore 750 ml

    1L = 97,32 zł
    72,99 zł
    1L = 97,32 zł
  29. Kubila, Ottoventi
    Wino Kubìla Ottoventi pochodzi z Sycylii, z apelacji Terre Siciliane Bianco IGP. Jest to białe wino powstałe ze szczepów grecanico, catarratto, vermentino, które razem tworzą aromatyczną i świeżą kompozycję, typową dla sycylijskich białych win. Wino jest*certyfikowane jako organiczne i wegańskie, ...

    Wino

    Kubila, Ottoventi 750 ml

    1L = 61,32 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    45,99 zł
    1L = 61,32 zł
  30. Il Palazzo Vermentino Toscana
    Il Palazzo Vermentino Toscana to białe wytrawne wino z Toskanii, stworzone ze szczepu vermentino i dojrzewające w stalowych tankach po fermentacji w kontrolowanej temperaturze.   Jak smakuje Il Palazzo Vermentino Toscana? W kieliszku wino prezentuje słomkowo-żółtą barwę. Aromat jest świeży...

    Wino

    Il Palazzo Vermentino Toscana 750 ml

    1L = 83,99 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    62,99 zł
    1L = 83,99 zł
  31. Caos Terre d’Abruzzo Rosso, Citra
    Caos Terre d’Abruzzo Rosso to czerwone wino z regionu Abruzja w środkowych Włoszech.   Jak smakuje wino Caos Terre d’Abruzzo Rosso? Wino cechuje się ciemnorubinową barwą. W nosie znajdziemy dojrzałe, słodkie wiśnie, nuty śmietanki a także subtelne akcenty kwiatowe, zgodne z projektem etykiety, ...

    Wino

    Caos Terre d’Abruzzo Rosso, Citra 750 ml

    1L = 50,65 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    37,99 zł
    1L = 50,65 zł
  32. 2022
    Wino wyprodukowane z odmiany Souvignier Gris - hybrydy powstałej z połączenia Cabernet Sauvignon i Bronner. To szczep typu PIWI, charakteryzujący się wysoką odpornością na choroby grzybowe i doskonale sprawdzający się w warunkach klimatycznych Europy Środkowej. Dzięki cechom odmiany możliwa jest jej...

    Wino

    Souvignier Gris “Etos”, Winnica Warto 750 ml

    1L = 106,65 zł
    79,99 zł
    1L = 106,65 zł
  33. 2023
    Wino formalnie klasyfikowane jest jako białe, gdyż powstaje z jasnych odmian winorośli. Swoją wyraźnie pomarańczową barwę oraz nazwę zawdzięcza długiej maceracji owoców na skórkach. Proces nadaje winu również bardziej taniczną strukturę, zbliżając je smakowo do win czerwonych. Brak filtracji sprawia...

    Wino

    Orange “Etos”, Winnica Warto 750 ml

    1L = 119,99 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    89,99 zł
    1L = 119,99 zł
  34. 2023
    Wino wyprodukowane z odmiany Sauvitage - mało znanego na europejskich winnicach szczepu, zatwierdzonego do uprawy zaledwie w roku 2020. Jest to wielogatunkowa krzyżówka o podwyższonej odporności na choroby i trudne warunki klimatyczne. Odmiana ta zawiera materiał genetyczny Rieslinga, Pinot Gris, S...

    Wino

    Sauvitage “Etos”, Winnica Warto 750 ml

    1L = 106,65 zł
    79,99 zł
    1L = 106,65 zł
  35. 2023
    Odmiana Muscaris jest krzyżówką aromatycznego Muskata i odpornego na trudniejsze warunki pogodowe Solarisa. Ten nowoczesny szczep daje wina o wyraźnych aromatach owocowo-ziołowych i soczystej, orzeźwiającej strukturze. Za produkcję wina odpowiada Winnica Warto - młody projekt rozwijający działalność...

    Wino

    Muscaris “Etos”, Winnica Warto 750 ml

    1L = 106,65 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    79,99 zł
    1L = 106,65 zł
na stronę

Wino do makaronu

Wino do makaronu to dodatek idealny, który pozwoli podkreślić cenne walory smakowe sztandarowych potraw kuchni włoskiej. Chociaż z reguły wina czerwone podajemy do makaronu w sosie czerwonym, a białe – do makaronu w sosie śmietanowym, gatunek, smak i ciężkość trunku powinny być za każdym razem dobierane do poszczególnego wariantu potrawy. A zatem jakie wino podaje się do makaronu w danym przypadku?

 

Jakie wino do spaghetti?

Wiedząc, jakie wino do makaronu z mięsem i pomidorami powinniśmy podać, wiemy także, jaki trunek sprawdzi się w połączeniu ze spaghetti bolognese – wino czerwone, intensywnie owocowe i lekkie, np. ze szczepu Lambrusco. Jakie wino do carbonary z kolei pasuje wyśmienicie? Tu powinniśmy wybrać odmiany charakterystyczne dla win białych, najlepiej pochodzące z Włoch, gdyż połączenia regionalne sprawdzają się najlepiej. Czyli oprócz popularnych Chardonnay lub Sauvignon Blanc możemy wybrać Fiano, Falanghina lub Greco. Zdaniem niektórych koneserów dobre wino do carbonary to także Pinot Noir.

 

Jakie wino do lasagne?

Do mięsnego wariantu lasagne, czyli np. bolognese, możemy podać tego samego typu trunki co do słynnego spaghetti – Lambrusco, Pinot Noir lub Chianti. Jeśli natomiast zdecydujemy się na wegetariański odmianę potrawy, doskonale sprawdzi się wino białe wytrawne o świeżym, owocowym aromacie, np. z włoskich odmian wspomnianych w poprzednim akapicie.

 

Jakie wino do makaronu ze szpinakiem pasuje najlepiej?

Wielu koneserów zdążyło się już przekonać, że szpinak jest doskonałym komponentem potraw na bazie makaronu. Jakie wino powinniśmy zatem podać do makaronu penne ze szpinakiem lub lasagne z tym dodatkiem? Możemy postawić zarówno na wyraziste, umiarkowanie kwaśne wina białe, takie jak Vernaccia lub Verdicchio, lub czerwone, wyraźnie cierpkie, do których zaliczamy te produkowane ze szczepów Cabernet Sauvignon czy Syrah.

 

Jakie wino do makaronu z pesto podać?

Aromatyczny sos pesto, w którym wyczuć możemy m.in. bazylię, orzeszki pinii oraz parmezan, bardzo dobrze komponuje się ze świeżymi winami o białej barwie. Polecić możemy w tym przypadku wina Sauvignon Blanc o intensywnym, owocowo-ziołowym zapachu. Sprawdzą się tutaj również włoskie wina z odmian Arneis czy Cortese. Entuzjaści win czerwonych mogą natomiast postawić na interesujące połączenie ze szczepem Sangiovese.

 

Dowiedz się, jakie wino pasuje do makaronu i zarezerwuj najlepszy trunek za pośrednictwem Winnicy Lidla.

Zobacz kategorie:
Zobacz wpisy blogowe: