Witaj na WinnicaLidla.pl
serwisie z szerokim wyborem napojów alkoholowych.

Czy masz już ukończone 18 lat?
KONIECZNE ZAZNACZENIE
Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych.
*Pole wymagane
Zapisz się do naszego newslettera
i zdobądź
kod rabatowy 20 zł
za jednorazową rezerwację
za minimalną kwotę 200 zł*
*Kodu rabatowego nie można łączyć z promocjami w serwisie winnicalidla.pl
Wino do 50 zł

Wino do 50 zł

Miłośnicy win docenią każdy rodzaj tego wspaniałego trunku, od wina wytrawnego, po słodkie. Wina podzielić można na wiele kategorii, nie tylko według koloru. Istnieją wina nisko i wysoko procentowe, ciche oraz musujące. Wina można podzielić na grupy, biorąc też pod uwagę intensywność smaku oraz odmianę winorośli, z której owoców wytworzono trunek. Ważnym kryterium podczas wyboru wina, jest dla wielu osób cena. Czy dobre wino automatycznie oznacza też spory wydatek? Dobrą wiadomością dla miłośników win, którym zależy na zakupie trunku z nieco niższej półki cenowej, jest to, że istnieją dobre wina do 50 zł. W Winnicy Lidla znaleźć można bogaty wybór win na każdą kieszeń. W cenie 50 zł i poniżej tego progu konsumenci znajdą tu wiele rodzajów win, w tym musujące, białe, czerwone, różowe, słodkie i wytrawne.

Zobacz jako Siatka Lista

259 produktów

  1. Prahova Valley Fetească Regală
    Prahova Valley Fetească Regală to półwytrawne białe wino pochodzące z Dealu Mare, jednego z najważniejszych regionów winiarskich Rumunii. Produkowane jest przez Domeniile Alexandrion Rhein 1892 i powstaje w 100% z Fetească Regală, rodzimej rumuńskiej odmiany, której nazwa oznacza „królewską dziewc...

    Wino

    Prahova Valley Fetească Regală 750ml

    1L = 42,65 zł
    31,99 zł
    1L = 42,65 zł
  2. Prahova Valley Fetească Neagră Rosé
    Prahova Valley Fetească Neagră Rosé to półwytrawne różowe wino pochodzące z rumuńskiego regionu Dealu Mare, produkowane przez Domeniile Alexandrion Rhein 1892. Powstaje w całości z Fetească Neagră, najważniejszej rodzimej czerwonej odmiany Rumunii, której nazwa oznacza dosłownie „czarną dziewczynę...

    Wino

    Prahova Valley Fetească Neagră Rosé 750ml

    1L = 42,65 zł
    31,99 zł
    1L = 42,65 zł
  3. Prahova Valley Fetească Neagră
    Prahova Valley Fetească Neagră to półwytrawne czerwone wino z rumuńskiego regionu Dealu Mare, produkowane przez Domeniile Alexandrion Rhein 1892. Powstaje w całości z Fetească Neagră, najważniejszej rodzimej czerwonej odmiany Rumunii, której nazwa oznacza dosłownie „czarną dziewczynę”. Szczep ten ...

    Wino

    Prahova Valley Fetească Neagră 750ml

    1L = 42,65 zł
    31,99 zł
    1L = 42,65 zł
  4. Byzantium Blanc D.O.C. Dealu Mare
    Byzantium Blanc to wytrawne białe wino pochodzące z rumuńskiego regionu Dealu Mare, jednego z najważniejszych obszarów winiarskich kraju. Producentem jest Domeniile Alexandrion Rhein 1892, którego winnice i zaplecze produkcyjne znajdują się w Gura Vadului, w samym sercu Dealu Mare. Wino powstaje z...

    Wino

    Byzantium Blanc D.O.C. Dealu Mare 750ml

    1L = 49,32 zł
    36,99 zł
    1L = 49,32 zł
  5. Byzantium Rosso D.O.C. Dealu Mare
    Byzantium Rosso to wytrawne czerwone wino pochodzące z Rumunii, z apelacji DOC-CMD Dealu Mare. Dealu Mare jest jednym z najważniejszych rumuńskich regionów produkcji czerwonych win, położonym na południowych i południowo-wschodnich stokach Karpat. Producentem wina jest Domeniile Alexandrion Rhein ...

    Wino

    Byzantium Rosso D.O.C. Dealu Mare 750ml

    1L = 49,32 zł
    36,99 zł
    1L = 49,32 zł
  6. Fleur de Charlotte Rosé
    Fleur de Charlotte Rosé powstaje w IGP Pays d'Oc w słonecznym Langwedocji, największym regionie winiarskim Francji. Wino produkowane jest przez Château Canet, położone w okolicach średniowiecznego miasta Carcassonne, gdzie śródziemnomorski klimat z niewielkim wpływem Atlantyku sprzyja powstawaniu ...

    Wino

    Fleur de Charlotte Rosé 750ml

    1L = 49,32 zł
    36,99 zł
    1L = 49,32 zł
  7. Nomad Fetească Albă Organic
    Nomad Fetească Albă Organic powstaje w Domeniile Săhăteni, w rumuńskim regionie Dealu Mare DOC, uznawanym za jeden z najlepszych obszarów uprawy winorośli w kraju. Winnica prowadzona przez Aurelię Vișinescu od lat stawia na zrównoważoną uprawę, a wino posiada certyfikat ekologiczny. Powstaje w 100...

    Wino

    Nomad Fetească Albă Organic 750ml

    1L = 53,32 zł
    39,99 zł
    1L = 53,32 zł
  8. Nos Cinq Sens Rouge
    Nos Cinq Sens Rouge powstaje w Cave du Marmandais, w południowo-zachodniej Francji. Choć na etykiecie widnieje oznaczenie Vin de France, nie jest ono przypadkowe – producent świadomie zrezygnował z bardziej restrykcyjnych zasad apelacyjnych, aby stworzyć nietuzinkowy kupaż pięciu szczepów. Wino łą...

    Wino

    Nos Cinq Sens Rouge 750ml

    1L = 61,32 zł
    45,99 zł
    1L = 61,32 zł
  9. Colombard–Gros Manseng "Origines"
    Origines 2025 powstaje w IGP Côtes de Gascogne, jednej z najbardziej cenionych apelacji południowo-zachodniej Francji, położonej pomiędzy Atlantykiem a Pirenejami. Region od lat słynie przede wszystkim z lekkich, niezwykle aromatycznych białych win, które stanowią ponad 80% całej produkcji. Charak...

    Wino

    Colombard–Gros Manseng "Origines" 750ml

    1L = 50,65 zł
    37,99 zł
    1L = 50,65 zł
  10. Las Guaridas Semidulce Ribera del Guardiana DO
    Las Guaridas Semi Dulce Tinto powstaje w hiszpańskiej apelacji Ribera del Guadiana D.O., położonej w regionie Estremadura, przy granicy z Portugalią. To jeden z największych obszarów winiarskich Hiszpanii, gdzie gorący, suchy klimat i duże różnice temperatur między dniem a nocą sprzyjają uzyskaniu...

    Wino

    Las Guaridas Semidulce Ribera del Guardiana DO 750ml

    1L = 39,99 zł
    29,99 zł
    1L = 39,99 zł
  11. Las Guaridas Ribera del Guardiana DO
    Las Guaridas powstaje w hiszpańskiej apelacji Ribera del Guadiana D.O., położonej w regionie Estremadura, przy granicy z Portugalią. To jeden z największych obszarów winiarskich Hiszpanii, gdzie gorący, suchy klimat oraz duże różnice temperatur między dniem a nocą sprzyjają uzyskaniu dobrze wybarwio...

    Wino

    Las Guaridas Ribera del Guardiana DO 750ml

    1L = 39,99 zł
    29,99 zł
    1L = 39,99 zł
  12. Monastrell Selección "Luisa"
    Monastrell Selección "Luisa" powstaje w hiszpańskiej apelacji Jumilla D.O., położonej na pograniczu Murcji i Kastylii-La Manchy. Region ten uznawany jest za światową stolicę szczepu Monastrell (Mourvèdre), który dzięki gorącemu, suchemu klimatowi oraz ubogim, wapiennym glebom osiąga tu wyjątkową d...

    Wino

    Monastrell Selección "Luisa" 750ml

    1L = 53,32 zł
    39,99 zł
    1L = 53,32 zł
  13. Obergo Alta Montaña Somontano DO
    "Obergo Alta Montaña powstaje w hiszpańskiej apelacji Somontano D.O., położonej u podnóża Pirenejów w regionie Aragonia. Nazwa Somontano oznacza dosłownie „u stóp gór”, a tutejsze winnice należą do najwyżej położonych w Hiszpanii - w przypadku tego wina znajdują się na wysokości 650–1260 m n.p.m. w ...

    Wino

    Obergo Alta Montaña Somontano DO 750ml

    1L = 51,99 zł
    38,99 zł
    1L = 51,99 zł
  14. Jerzu Antichi Poderi Vermentino di Sardegna D.O.C. "Telavè"
    Jerzu Antichi Poderi Vermentino di Sardegna D.O.C. "Telavè" powstaje na Sardynii, jednej z najbardziej cenionych włoskich wysp pod względem produkcji białych win. Szczep Vermentino od wieków doskonale odnajduje się w śródziemnomorskim klimacie – bliskość morza, intensywne nasłonecznienie oraz stał...

    Wino

    Jerzu Antichi Poderi Vermentino di Sardegna D.O.C. "Telavè" 750ml

    1L = 66,65 zł
    49,99 zł
    1L = 66,65 zł
  15. Paolo Leccisi Aglianico "Gardenia"
    Azienda Agricola Paolo Leccisi Aglianico "Gardenia" powstaje w regionie Puglia IGP, w rodzinnej winnicy Azienda Agricola Paolo Leccisi w Salento. Choć szczep Aglianico kojarzony jest przede wszystkim z Kampanią i Basilicatą, od wielu lat z powodzeniem uprawiany jest również w Apulii, gdzie daje wi...

    Wino

    Paolo Leccisi Aglianico "Gardenia" 750ml

    1L = 62,65 zł
    46,99 zł
    1L = 62,65 zł
  16. Aussie Rules Shiraz
    Aussie Rulez Shiraz to czerwone, wytrawne wino z Australii, powstałe ze szczepu shiraz - odmiany, która stała się wizytówką tamtejszego winiarstwa. Ciepły klimat pozwala gronom osiągnąć pełną dojrzałość, dzięki czemu australijskie Shirazy słyną z intensywnego owocu, aksamitnej struktury i charakte...

    Wino

    Aussie Rules Shiraz 750ml

    1L = 46,65 zł
    34,99 zł
    1L = 46,65 zł
  17. Casa Montoya Cabernet Sauvignon
    Casa Montoya Cabernet Sauvignon to czerwone, wytrawne wino z Chile - kraju, który należy do światowej czołówki producentów tego szczepu. Duże amplitudy temperatur między ciepłymi dniami a chłodnymi nocami pozwalają gronom caberneta sauvignon zachować równowagę pomiędzy pełną dojrzałością owocu a ś...

    Wino

    Casa Montoya Cabernet Sauvignon 750ml

    1L = 39,99 zł
    29,99 zł
    1L = 39,99 zł
  18. Casa Montoya Merlot
    Casa Montoya Merlot to czerwone, wytrawne wino z Chile – kraju, który od lat słynie z produkcji świetnych win oferujących bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Ciepły klimat i duża liczba słonecznych dni pozwalają gronom merlota osiągnąć pełną dojrzałość, dzięki czemu wino zyskuje miękki charakte...

    Wino

    Casa Montoya Merlot 750ml

    1L = 39,99 zł
    29,99 zł
    1L = 39,99 zł
  19. Amorale Primitivo di Manduria DOC 15 Fortezza
    Amorale Primitivo di Manduria DOC 15 Fortezza pochodzi z Mandurii - regionu słynącego z wysokiej jakości win z tego szczepu, jednoznacznie się z nim kojarzącego. Gorący klimat południowej Apulii, duża liczba słonecznych dni i ubogie gleby pozwalają uzyskać grona o wysokiej dojrzałości, a w efekcie w...

    Wino

    Amorale Primitivo di Manduria DOC 15 Fortezza 750ml

    1L = 62,65 zł
    46,99 zł
    1L = 62,65 zł
  20. Zibomare Pinot Grigio Blush
    Zibomare Pinot Grigio Blush to lekkie różowe wino pochodzące z gorącej i skąpanej w słońcu Sycylii. Określenie „Blush” odnosi się do stylu produkcji, w którym sok z winogron pinot grigio o ciemniejszych skórkach (grona tego szczepu są delikatnie różowe w kolorze) ma z nimi bardzo krótki kontakt prze...

    Wino

    Zibomare Pinot Grigio Blush 750ml

    1L = 49,32 zł
    36,99 zł
    1L = 49,32 zł
  21. Gran Mirador White Blend
    Gran Mirador White Blend to świeże, owocowe białe wino pochodzące z Hiszpanii, stworzone przez winiarnię Bodegas Gran Castillo. Winogrona dojrzewają na wapienno-gliniastych glebach, które w połączeniu z długimi godzinami śródziemnomorskiego słońca pozwalają uzyskać wino pełne aromatu, a jednocześnie...

    Wino

    Gran Mirador White Blend 750ml

    1L = 49,32 zł
    36,99 zł
    1L = 49,32 zł
  22. Il Capolavoro Governo all'Uso Toscano
    Il Capolavoro Governo all'Uso Toscano to czerwone wino produkowane jedną z najciekawszych tradycji winiarskich Toskanii. Jego nazwa odnosi się do historycznej metody „governo”, polegającej na ponownej fermentacji młodego wina z dodatkiem częściowo podsuszonych winogron. Zabieg ten pozwala uzyskać wi...

    Wino

    Il Capolavoro Governo all'Uso Toscano 750ml

    1L = 62,65 zł
    46,99 zł
    1L = 62,65 zł
  23. Il Capolavoro Primitivo 17%
    Il Capolavoro Primitivo to czerwone wino pochodzące z włoskiej Apulii, charakteryzujące się rzadko spotykaną, bardzo wysoką zawartością alkoholu na poziomie 17%. Jest to produkt skierowany do odbiorców szukających win o maksymalnej ekstraktywności i sile, gdzie główny nacisk położono na pełną dojr...

    Wino

    Il Capolavoro Primitivo 17% 750ml

    1L = 62,65 zł
    46,99 zł
    1L = 62,65 zł
  24. Durkheimer Hochmess Vier Jahreszeiten Riesling Trocken
    Dürkheimer Hochmess to Riesling od cenionej spółdzielni Vier Jahreszeiten Winzer, która zrzesza winiarzy z okolic Bad Dürkheim. Oznaczenie "Trocken" wskazuje na wino wytrawne, a nazwa "Hochmess" odnosi się do konkretnej parceli (siedliska), z której pochodzą owoce. Region Palatynatu zapewnia temu ...

    Wino

    Durkheimer Hochmess Vier Jahreszeiten Riesling Trocken 750ml

    1L = 59,99 zł
    44,99 zł
    1L = 59,99 zł
  25. Faliero Barbera di Asti Superiore
    Faliero Barbera d’Asti Superiore to dumny reprezentant piemonckiego winiarstwa. To wino z prestiżową apelacją DOCG, co gwarantuje wysoką jakość i rygorystyczne zasady produkcji. Oznaczenie „Superiore” oznacza, że wino przeszło co najmniej 14-miesięczny proces dojrzewania, z czego minimum 6 miesięc...

    Wino

    Faliero Barbera di Asti Superiore 750ml

    1L = 61,32 zł
    45,99 zł
    1L = 61,32 zł
  26. Bellamico Appasimento Puglia
    Bellamico Appassimento Puglia to wyjątkowe czerwone wino pochodzące z gorącego, skąpanego w słońcu regionu Apulii na południu Włoch. Wino powstaje przy użyciu tradycyjnej metody appassimento, polegającej na częściowym podsuszaniu winogron jeszcze przed rozpoczęciem winifikacji. Proces ten pozwala ...

    Wino

    Bellamico Appasimento Puglia 750ml

    1L = 49,32 zł
    36,99 zł
    1L = 49,32 zł
  27. Aussie Rules Chardonnay
    Aussie Rules Chardonnay to australijskie białe wino stworzone w 100% ze szczepu chardonnay, pochodzące z południowo-wschodniej Australii. Styl wina dobrze oddaje nowoczesny charakter australijskiego chardonnay - dużo soczystego owocu, przyjemna świeżość i delikatnie kremowa tekstura. Wino produkow...

    Wino

    Aussie Rules Chardonnay 750ml

    1L = 49,32 zł
    36,99 zł
    1L = 49,32 zł
  28. Casa Montoya Chardonnay
    Casa Montoya Chardonnay to zbalansowane wino z Chile. Wino powstaje w 100% ze szczepu chardonnay.   Jak smakuje Kakhuri Gvinis Marani Pirosmani? W kieliszku prezentuje ciemną, rubinową barwę. W aromacie znajdziemy nuty dojrzałej, ciemnej wiśni, owoców leśnych, delikatne nuty korzennych prz...

    Wino

    Casa Montoya Chardonnay 750ml

    1L = 39,99 zł
    29,99 zł
    1L = 39,99 zł
  29. Amoruccio Vermentino Terre Siciliane IGT
    Amoruccio Vermentino to propozycja pochodząca z winnic słonecznej Sycylii. Choć Vermentino jest szczepem kojarzonym głównie z Sardynią, na sycylijskich glebach zyskało ono nieco bardziej miękki i owocowy charakter. To wino, które ma oddawać klimat włoskiego południa - jest bezpretensjonalne, rados...

    Wino

    Amoruccio Vermentino Terre Siciliane IGT 750ml

    1L = 39,99 zł
    29,99 zł
    1L = 39,99 zł
  30. Kakhuri Gvinis Marani Pirosmani
    " Kakhuri Gvinis Marani Pirosmani to gruzińskie wino z winogron szczepu saperavi, uprawianych w uznanym regionie winiarskim Kachetia. Ciekawostką może być fakt, że winogrona saperavi to jedne z nielicznych, których nie tylko skórka jest czerwona, ale i miąższ.   Jak smakuje Kakhuri Gvinis Ma...

    Wino

    Kakhuri Gvinis Marani Pirosmani 750ml

    1L = 47,99 zł
    35,99 zł
    1L = 47,99 zł
  31. Kakhuri Gvinis Marani Alazani Valley
    " Kakhuri Gvinis Marani Alazani Valley to gruzińskie wino z winogron szczepu rkatsiteli, uprawianych w uznany winiarskim regionie Kachetia, w dolinie rzeki Alazani.   Jak smakuje Kakhuri Gvinis Marani Alazani Valley? W kieliszku prezentuje jasną, słomkową barwę. W aromacie znajdziemy nuty d...

    Wino

    Kakhuri Gvinis Marani Alazani Valley 750ml

    1L = 47,99 zł
    35,99 zł
    1L = 47,99 zł
  32. Kakhuri Gvinis Marani Mukuzani
    " Kakhuri Gvinis Marani Mukuzani to gruzińskie wino z winogron szczepu saperavi, uprawianych w Kachetii w regionie Mukuzani. Dojrzewało przez 6 miesięcy w dębowych beczkach. Ciekawostką może być fakt, że winogrona saperavi to jedne z nielicznych, których nie tylko skórka jest czerwona, ale i miąższ...

    Wino

    Kakhuri Gvinis Marani Mukuzani 750ml

    1L = 66,65 zł
    49,99 zł
    1L = 66,65 zł
  33. Jacob's Creek Shiraz, Cabernet Sauvignon
    Klasyczna australijska mieszanka szczepów Shiraz i Cabernet Sauvignon wyprodukowana w delikatnym, przystępnym stylu. Ciemna wiśnia i śliwka z nutami przypraw mokka. W smaku wyczuwalne nuty śliwki i ciepłych jagód oraz okrągłe i miękkie taniny.​

    Wino

    Jacob's Creek Shiraz, Cabernet Sauvignon 750 ml

    1L = 42,65 zł
    31,99 zł
    1L = 42,65 zł
  34. Jacob's Creek, Chardonnay
    Chardonnay, złożone, ale łatwe do picia ​i prezentujące szeroką gamę aromatów wynikających z odmiany. Intensywna mieszanka cytrusów ​i melona, podkreślona nutami tostowymi.​ Krągły i kremowy smak ukazuje żywe nuty owocowe i tostowy dąb.​

    Wino

    Jacob's Creek, Chardonnay 750 ml

    1L = 42,65 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    31,99 zł
    1L = 42,65 zł
  35. Campo Viejo ,Tempranillo
    Bogaty i wyrazisty bukiet – najpierw czujemy dojrzałe czerwone owoce, potem dochodzą nuty drewna z odrobiną słodkiej wanilii, a na koniec pojawia się lekka nuta przypraw.​ W smaku wino jest miękkie, świeże i aromatyczne.

    Wino

    Campo Viejo ,Tempranillo 750 ml

    1L = 49,32 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    36,99 zł
    1L = 49,32 zł
  36. Wino

    Campo Viejo, Rioja Semidulce 750 ml

    1L = 49,32 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    36,99 zł
    1L = 49,32 zł
na stronę

Odkryj dobre wino do 50 zł - najlepsze propozycje z przyjazną ceną!

Załóżmy, że masz pięć dyszek, które zamierzasz przeznaczyć na degustację ciekawego wina. Czy to w ogóle możliwe? Wbrew pozorom taki budżet w zupełności wystarczy, aby móc nacieszyć się oryginalnymi smakami i rozbudowanymi bukietami z całego świata. Zastanawiasz się które trunki w tej jakże przyjaznej cenie poleca Winnica Lidla? Poznaj nasze wyselekcjonowane typy!

Dobre wina do 50 zł - wysoka jakość w atrakcyjnej cenie

Mistrzowskie trunki czekają na odkrywców w kategoriach wino do 300 zł, wino do 200 zł oraz wino do 100 zł. To propozycje dla najbardziej wymagających koneserów poszukujących niekwestionowanych skarbów świata win. Gotowych na spory wydatek. Nie wyklucza to jednak możliwości odnalezienia ciekawych win o bardzo zróżnicowanych charakterach wśród pozycji znacznie tańszych.

Dobre wina do 50 zł to na Winnicy Lidla zarówno klasyczne wina czerwone, jak i orzeźwiające białe i różowe, także trunki obdarzone przyjemnymi bąbelkami. Choć dominują w tym zbiorze trunki wytrawne, dobre wino do 50 zł może być również napitkiem półwytrawnym, półsłodkim czy słodkim. Podobne bogactwo inspiracji panuje w naszym katalogu pod względem kraju pochodzenia trunków. Argentyna, Australia i Austria… a to jedynie państwa na pierwszą literę alfabetu! Dobre wina goszczące w Winnicy to również napitki z trzech winiarskich potęg – Francji, Włoch i Hiszpanii – Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Chile czy Węgier. To trunki do picia na co dzień i na wyjątkowe okazje. Szukasz konkretnych typów? Oto niektóre z naszych ulubionych win do 50 zł.

Dobre wino na każdą okazję – nasze topowe wybory do 50 zł

Jeśli więc interesuje Cię dobre wino w dobrej cenie, spójrz na nasze typy z poszczególnych kategorii. Zacznijmy od najpopularniejszych win na świecie – przedstawiamy wybrane wino czerwone o wytrawnym smaku!

Rioja Gran Reserva Palco Real – hiszpańskie wino z odmiany Tempranillo, dojrzewające przez 2 lata w drewnianych beczkach – wszystko po to, aby po napowietrzeniu oprócz aromatów odmianowych, którymi są żurawina i porzeczka, można było jeszcze wyczuć tosty, toffi i wanilię. Dobrze zrównoważone, rozgrzewające wino, które polecamy zwłaszcza do mięsnych obiadów i kolacji.

Villanyi Merlot, Bock József – dojrzały węgierski Merlot o rubinowej barwie i bogatym bukiecie, w którym wyczujesz wiśnię, dżem truskawkowy, przyprawy, a nawet tak niecodzienne nuty jak grzyby czy słoma. Dla miłośników wyrazistych tanin. Do czego rekomendujemy? Choćby do dziczyzny, pieczeni oraz pysznych twardych serów.

Château Plagnac, Médoc Cru Bourgeois – wino wytrawne z Francji bazujące na szczepie Cabernet Sauvignon. Ma zrównoważoną strukturę i przyjemną kwasowość oraz owocowy bukiet, w którym dominują porzeczki, śliwki, tosty i kawa. Idealny kompan dla dziczyzny, jagnięciny, wołowiny i wędlin.

Frappato “Cardilla”, Pellegrino – młode i lekkie wino włoskie z gorącej Sycylii, czerpiące to, co najlepsze z żyznych, wulkanicznych gleb wyspy i śródziemnomorskiego klimatu. Klasyczny bukiet opierający się czerwonych leśnych owocach oraz przyjemna kwasowość. Wybór doskonały do wszelkiego rodzaju włoskich przysmaków – pizzy, makaronu z sosem bolońskim, czy lazanii.

Merlot, Gran Reserva, Castillo de Molina – trunek z winnicy San Pedro w regionie Valle del Rapel w Chile. Szlachetna rubinowa barwa, złożony zapach, w którym dominują czerwone owoce i nuty toffi oraz pieczywa. Przyjemnie ściąga i rozgrzewa. Dobre do szerokiej gamy potraw na bazie czerwonego mięsa.

Oczywiście wśród wytrawnych dobrych win do 50 zł znajdziesz też wiele trunków o jasnej barwie. Jakieś przykłady? Naturalnie. Skuś się na przykład na pochodzące z południowo- wschodniej Australii The Howlings Chardonnay, eleganckie i zrównoważone pod względem smaku, zawdzięczające swój rześki charakter wapiennym glebom i chłodnym morskim wiatrom Limestone Coast. W bukiecie tego dobrego wina do 50 zł czekają m.in. jabłko, kandyzowany ananas, herbatniki i pieprz. Dogaduje się bez zarzutu z drobiem, miękkimi serami z pleśnią, pieczonymi rybami czy wegetariańskimi przysmakami z grilla.

A może jednak interesuje Cię wino do 50 zł w odsłonie półwytrawnej? Także i w tym przypadku mamy coś dla Ciebie. Poznaj nasze ulubione wino półwytrawne:

Cabernet - Zinfandel, Selone – włoski kupaż wprost z Apulii o średniej ciężkości, zrównoważonej kwasowości oraz subtelnym słodkim posmaku, który wzbogaca całość. W bukiecie śliwki, jeżyny i dżem z czereśni. Uniwersalne wino, które pasuje do zróżnicowanych dań o intensywnym smaku na bazie mięsa. Dobry wybór zarówno na romantyczną kolację, jak i na letniego grilla w gronie przyjaciół.

Primitivo, Cinquantino – Primitivo, w którego bukiecie rozpoznasz m.in. pieprz, śliwki, wiśnie, dżem truskawkowy i mokrą słomę. Jeden z najlepszych dostępnych wyborów do ossobuco po mediolańsku czy spaghetti po bolońsku. A także do hamburgera, pizzy czy kaczki. Oczywiście nigdy nie zawodzi też w towarzystwie jakościowych twardych serów.

Gemieri Białe półwytrawne – gruzińskie białe wino dla tych, którzy pragną poznać walory lokalnych odmian. Kupaż szczepów Tsolikauri, Rkatsiteli i Mtsvane, w którego bukiecie możesz wyczuć słodkie jabłka, gruszki i cytrusy. Bardzo dobre przed posiłkami, jako aperitif, a także do posiłku na bazie ryb oraz wegetariańskich specjałów.

Dobre wino do 50 zł – półsłodkie i słodkie

Dobre wino do 50 zł to również napitki półsłodkie i słodkie. Nie wierzysz? W takim razem rzuć okiem na te propozycje:

Red Cuvée, Vina Koper – słoweńskie lekkie wino bazujące na szczepach Merlot, Refosco i Cabernet Sauvignon. Udane połączenie subtelnej słodyczy, szlachetnej cierpkości i odświeżającej kwasowości. Świetnie komponuje się z deserami czekoladowymi, ciastami czy drobiem przyrządzonym na ostro.

Moscato d’Asti, Poderi del Cordiere – łagodne smakowo wino musujące z Piemontu otrzymywane ze szczepu Moscato. W bukiecie m.in. brzoskwinie, morele, groszek, liczi, róża, czarna herbata i lipa. Polecamy zarówno do deserów (zwłaszcza owocowych), jak i na aperitif czy do picia bez żadnych dodatków. Ciekawa alternatywa dla popularnego Prosecco.

Mezei Muscotály Demi-Sec – węgierski wino półsłodkie z bąbelkami, które uprzyjemni każdy gorący letni dzień, a ponadto będzie doskonale smakować nie tylko z deserami, ale też ze szczodrze przyprawionymi daniami kuchni azjatyckiej. Co w bukiecie? Ananas, brzoskwinia, liczi i melon. Uwaga – specjał ten może poszczycić się tytułem wina miesiąca Winnicy Lidla!

Soft Smooth Red “Purple Heron“ – soczyste wino czerwone z Western Cape w RPA, które powstaje z wymieszana w odpowiednich proporcjach win z odmian Cabernet Sauvignon, Cinsault, Shiraz i Cabernet Franc. W smaku przyjemna słodycz współgra z taninami. W aromacie przeważają dojrzałe ciemne owoce. Aromaty te można wyczuć także w ustach oraz na finiszu. Alkohol pasuje do różnego rodzaju dań na bazie wieprzowiny, wołowiny, a nawet dziczyzny.

Natural Sweet, Lutzville Vineyards – słodkie wino rodem z RPA, z którym zarówno sery z pleśnią, jak i słodkości czy sałatki będą jeszcze pyszniejsze. Ten lekki napitek powstaje z win Chenin Blanc oraz Muscat, co gwarantuje nasycenie bukietu egzotycznymi owocami, soczystymi gruszkami oraz nutami kwiatowymi. W ustach harmonia i świeżość. To wino słodkie najlepiej smakuje schłodzone, z deserami, miękkimi serami oraz do pikantnych dań rodem z Dalekiego Wschodu.

Ranking za 50 zł – odkryj swoje nowe ulubione wino

Wyżej przedstawione trunki to rzecz jasna zaledwie wybór spośród dziesiątek trunków, które z pełną odpowiedzialnością możemy określać jako dobre wino za 50 zł. W rzeczywistości często okazuje się, że to trunki o wiele tańsze! Z pewnością znajdziesz coś dla siebie bez względu na to, czy gustujesz w wytrawnych lub półwytrawnych czerwonych, czy też do Twoich zmysłów lepiej przemawiają wina białe słodkie i półsłodkie. A może szukasz różowego? I takie gości na naszej platformie w interesującym Cię przedziale cenowym! Jeśli uwielbiasz trunki w przyjaznych cenach, koniecznie sprawdź też kategorię wino do 30 zł. Chodzi Ci po głowie dobre wino w dobrej cenie? Przekonaj się, jakie propozycje z całego świata goszczą aktualnie w katalogu Winnicy Lidla.

Zobacz kategorie:
Zobacz wpisy blogowe: