Witaj na WinnicaLidla.pl
serwisie z szerokim wyborem napojów alkoholowych.

Czy masz już ukończone 18 lat?
KONIECZNE ZAZNACZENIE
Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych.
*Pole wymagane
Zapisz się do naszego newslettera
i zdobądź
kod rabatowy 20 zł
za jednorazową rezerwację
za minimalną kwotę 200 zł*
*Kodu rabatowego nie można łączyć z promocjami w serwisie winnicalidla.pl
Wino czerwone wytrawne

Wino czerwone wytrawne

Wino czerwone wytrawne na WinnicaLidla.pl
Aktywne filtry
  1. Szczep
  2. ✕ Merlot
Zobacz jako Siatka Lista

30 produktów

  1. Obergo Alta Montaña Somontano DO
    "Obergo Alta Montaña powstaje w hiszpańskiej apelacji Somontano D.O., położonej u podnóża Pirenejów w regionie Aragonia. Nazwa Somontano oznacza dosłownie „u stóp gór”, a tutejsze winnice należą do najwyżej położonych w Hiszpanii - w przypadku tego wina znajdują się na wysokości 650–1260 m n.p.m. w ...

    Wino

    Obergo Alta Montaña Somontano DO 750ml

    1L = 51,99 zł
    38,99 zł
    1L = 51,99 zł
  2. Casa Montoya Merlot
    Casa Montoya Merlot to czerwone, wytrawne wino z Chile – kraju, który od lat słynie z produkcji świetnych win oferujących bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Ciepły klimat i duża liczba słonecznych dni pozwalają gronom merlota osiągnąć pełną dojrzałość, dzięki czemu wino zyskuje miękki charakte...

    Wino

    Casa Montoya Merlot 750ml

    1L = 39,99 zł
    29,99 zł
    1L = 39,99 zł
  3. Merlot, Ultra, Kaiken
    Wysokiej klasy czerwone wino powstałe z gron pochodzących z prestiżowych parceli w apelacjach Vistalba i Luján de Cuyo (ok. 1 050 m n.p.m.) w prowincji Mendoza. Winorośle rosną tam na tradycyjnych pergolach, które zapewniają naturalną ochronę owoców przed intensywnym słońcem, sprzyjając zachowaniu ś...

    Wino

    Merlot, Ultra, Kaiken 750 ml

    1L = 97,32 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    72,99 zł
    1L = 97,32 zł
  4. La Terre, Katarzyna
    La Terre to wyraziste czerwone wino pochodzące z Niziny Trackiej – renomowanego regionu winiarskiego Bułgarii, znanego z produkcji intensywnych i pełnych wyrazu win. Powstało z trzech szlachetnych odmian: Cabernet Sauvignon, Merlot i Syrah, które razem tworzą harmonijną i wielowymiarową kompozycję s...

    Wino

    La Terre, Katarzyna 750 ml

    1L = 93,32 zł
    69,99 zł
    1L = 93,32 zł
  5. Le Rouge, Katarzyna
    Le Rouge to wyraziste w charakterze, czerwone wino pochodzące z Niziny Trackiej - jednego z czołowych regionów winiarskich Bułgarii. Powstało z klasycznych odmian Merlot i Cabernet Sauvignon, tworzących harmonijną i złożoną kompozycję smakową. Degustacja wina Le RougePo nalaniu do kieliszka Le ...

    Wino

    Le Rouge, Katarzyna 750 ml

    1L = 73,32 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    54,99 zł
    1L = 73,32 zł
  6. Merlot Reserva Especial, Cono Sur
    Czerwone, wytrawne wino, wyprodukowane z winogron szczepu Merlot, dojrzewających w chilijskiej dolinie Colchagua. Producent tego wina, firma Cono Sur rozpoczynała działalność na rynku w roku 1993 jako część znanej grupy Concha y Toro. Szybko jednak stała się niezależnym liderem w produkcji wysokiej ...

    Wino

    Merlot Reserva Especial, Cono Sur 750 ml

    1L = 83,99 zł
    62,99 zł
    1L = 83,99 zł
  7. L’Esprit de Chevalier
    L’Esprit de Chevalier to tzw. „druga etykieta” słynnej posiadłości Domaine de Chevalier, produkującej wina od 1770 roku w regionie Pessac-Léognan w Bordeaux. Wino powstało jako kupaż 50% Cabernet Sauvignon, 45% Merlot i 5% Petit Verdot.   Degustacja wina L’Esprit de Chevalier Trunek wyróżnia s...

    Wino

    L’Esprit de Chevalier 750 ml

    1L = 213,32 zł
    159,99 zł
    1L = 213,32 zł
  8. Château Malartic Lagravière
    Château Malartic Lagravière to prestiżowe czerwone wino z apelacji Pessac-Léognan, sklasyfikowane jako Grand Cru Classé. Powstało z klasycznego bordoskiego kupażu: 67% Cabernet Sauvignon, 32% Merlot i 1% Cabernet Franc. Dojrzewało przez 18 miesięcy w dębowych baryłkach, zdobywając głębię bukietu i p...

    Wino

    Château Malartic Lagravière 750 ml

    1L = 346,65 zł
    259,99 zł
    1L = 346,65 zł
  9. Le Comte de Malartic
    Le Comte de Malartic to czerwone wino wytrawne z regionu Bordeaux, stworzone z klasycznego kupażu: 80% Merlot, 17% Cabernet Sauvignon oraz 3% Petit Verdot. Dojrzewało przez 15 miesięcy w dębowych baryłkach, co nadało mu złożoności aromatycznej i potencjału dojrzewania.   Degustacja Le Comte de ...

    Wino

    Le Comte de Malartic 750 ml

    1L = 146,65 zł
    109,99 zł
    1L = 146,65 zł
  10. Ocena:
    2 (1 opinia)
    Château Dauzac
    Château Dauzac to prestiżowa, 50-hektarowa posiadłość położona w sercu regionu Margaux w Bordeaux. Winiarnia została sklasyfikowana w słynnej klasyfikacji z 1855 roku jako Cinquième Grand Cru Classé - piąty poziom spośród wielkich klasyfikowanych win Médoc, uznawanej do dziś za punkt odniesienia dla...

    Wino

    Château Dauzac 750 ml

    1L = 399,99 zł
    299,99 zł
    1L = 399,99 zł
  11. Château Larrivet Haut-Brion, Pessac- Léognan
    Château Larrivet Haut-Brion położone jest w apelacji Pessac-Léognan. Winnice tego producenta zajmują powierzchnię około 75 hektarów, na typowych dla regionu, żwirowo-piaszczystych glebach. Do produkcji tego czerwonego wina stosuje się kupaż odmian Merlot, Cabernet Sauvignon oraz Cabernet Franc, a do...

    Wino

    Château Larrivet Haut-Brion, Pessac- Léognan 750 ml

    1L = 306,65 zł
    229,99 zł
    1L = 306,65 zł
  12. Château Marquis de Terme
    Château Marquis de Terme jest winem produkowanym w regionie Margaux we Francji. Trunek reprezentuje grupę win sklasyfikowanych w roku 1855 jako Quatrieme Grand Cru Classe. Opisywane wino zostało wyprodukowane z mieszanki 60% Cabernet Sauvignon, 35% Merlot oraz 5% Petit Verdot. Winogrona te zbierane ...

    Wino

    Château Marquis de Terme 750 ml

    1L = 346,65 zł
    259,99 zł
    1L = 346,65 zł
  13. Merlot Reserva, Santa Alicia
    Merlot Reserva, Santa Alicia to wino pochodzące z Doliny Maipo, jednego z najważniejszych regionów winiarskich Chile. Wyprodukowane w 100% z odmiany Merlot, dojrzewa w kontrolowanych warunkach zyskując elegancki i harmonijny charakter. To propozycja dla koneserów preferujących wina o owocowym profil...

    Wino

    Merlot Reserva, Santa Alicia 750 ml

    1L = 49,32 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    36,99 zł
    1L = 49,32 zł
  14. Ostatnie Sztuki
    Ocena:
    4.5 (6 opinii)
    Ermitage, Bock

    Ocena

    Bardzo dobry blend bordoskich (polonizm;)) szczepów z "węgierskiego Bordeaux ", czyli z Villany. Aromaty dojrzałych czarnych owoców: jeżyn, borówek, czarnych porzeczek, suszonych śliwek, zmieszane z dębem, wanilią, tostem, ściółką leśną, kawą i kakao. W ustach pełne, wyważone, z wyraźnie wyczuwalnymi taninami. Rozgrzewające , z nutami pieprzu. No i znakomity stosunek jakości do ceny! Robert

    Wino

    Ermitage, Bock 750 ml

    1L = 79,99 zł
    59,99 zł
    1L = 79,99 zł
na stronę

Wino czerwone wytrawne to bez wątpienia jedno z najczęściej goszczących w naszych kieliszkach win. Ten wytwarzany z czerwonych winogron trunek o wyrazistym smaku, złożonym owocowym bukiecie i głębokiej barwie towarzyszy człowiekowi od zamierzchłych czasów. Do najbardziej znanych odmian winorośli, z których wino czerwone wytrawne jest wytwarzane zaliczyć możemy Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Syrah, Malbec i Merlot. Trudno natomiast wymienić jeden bądź kilka najważniejszych krajów produkujących wina czerwone wytrwane, gdyż trunek ten powstaje w każdym kraju winiarskim.


Wino wytrawne czerwone – do czego podawać?

Wszyscy koneserzy win wiedzą, że gdy chodzi wino czerwone wytrawne – właściwości aromatyczne i smakowe tego trunku czynią go idealnym kompanem dojrzałych serów oraz potraw mięsnych na bazie wołowiny, jagnięciny, wieprzowiny i dziczyzny. Wina ze szczepu Pinot Noir pasują do kaczki, lekkie Sangiovese do makaronu a czerwone wytrawne wina Lambrusco z kolei doskonale odnajdują się w towarzystwie sałatek i warzyw.


Wino czerwone wytrawne – kalorie

Czerwone wytrawne wino w rankingu win o najniższej wartości energetycznej zajęłoby drugie miejsce po winie białym wytrawnym. W jednej porcji tego trunku (120 ml) znajdziemy bowiem około 82 kcal. Oznacza to, że wino wytrawne czerwone stanowi doskonały wybór dla degustatorów, którzy dbają o linię.


Wino czerwone wytrawne – wartości odżywcze

Czerwone wytrawne wino zazwyczaj składa się w ponad 80 procentach z wody. Dalsze kilkanaście procent składu trunku stanowi alkohol. W 100 ml wina wytrawnego czerwonego znajduje się ponadto około 2,6 g węglowodanów oraz 0,07 g białka. Wino wytrawne czerwone zawiera także szereg związków organicznych (w tym taniny), witaminy i minerały – m.in. wapń, żelazo, magnez, potas i mangan.


Wino czerwone wytrawne – właściwości zdrowotne

Od wielu lat głośno mówi się o prozdrowotnych właściwościach czerwonego wytrawnego wina. Regularne spożywanie niewielkiej ilości tego szlachetnego trunku wpływa korzystnie na pracę serca i całego układu krążenia, wspomaga naturalne procesy trawienne, wspiera walkę organizmu z infekcjami i spowalnia proces starzenia się jego komórek.


Poznawaj i rezerwuj dobre wina czerwone wytrawne dzięki Winnicy Lidla

Czerwone wino wytrawne – jakie wybrać wobec olbrzymiej różnorodności trunków oferowanych przez mistrzów winiarskich z całego świata? Purpurowe aromatyczne wino z RPA? A może cierpkie i mocno rozgrzewające wino wytrawne czerwone z Australii lub klasyczny Cabernet Sauvignon z Chile? Wypróbowywać różne rodzaje czerwonego wytrawnego wina w poszukiwaniu kompozycji idealnej.


Zobacz kategorie:
Zobacz wpisy blogowe: