Witaj na WinnicaLidla.pl
serwisie z szerokim wyborem napojów alkoholowych.

Czy masz już ukończone 18 lat?
KONIECZNE ZAZNACZENIE
Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych.
*Pole wymagane
Zapisz się do naszego newslettera
i zdobądź
kod rabatowy 20 zł
za jednorazową rezerwację
za minimalną kwotę 200 zł*
*Kodu rabatowego nie można łączyć z promocjami w serwisie winnicalidla.pl
Whisky - Dym i owoce

Whisky - Dym i owoce

Dym i owoce to kategoria smakowa whisky, w której wiodące zapachy i smaki przypominać będą dym i szeroki asortyment owoców.

Aromaty będą się różnić w zależności od marki - obok dymu i/lub torfu pojawiać mogą się tutaj również nuty owoców (np. truskawek, wiśni, jagód) jak również akcenty drzewne, wanilia, toffi i bakalie. Możliwe jest też wyczuwanie nut miodu lub karmelu, jednak tytułowy dym występować będzie z zauważalną intensywnością.

Zobacz jako Siatka Lista

124 produkty

  1. Jura 14YO 40% | 0,7L | 40%
    Whisky ta dojrzewała w beczkach po bourbonie oraz amerykańskiej whisky żytniej , dzięki czemu jest łagodna i przyjemna w smaku, doskonale przywodząc na myśl długie letnie dni na wyspie Jura. Whisky ta jest wytwarzana w niezwykle wysokich alembikach i początkowo dojrzewa w beczkach z amerykańskiego b...

    Whisky

    Jura 14YO 40% | 0,7L | 40% 700 ml

    1L = 285,70 zł
    199,99 zł
    1L = 285,70 zł
  2. Bowmore 12YO Whisky | 0,7L | 40%
    12-sto letni Bowmore (Bowmore 12 YO) to kompleksowa i jednocześnie doskonale wyważona whisky charakteryzująca się niebanalnym połączeniem smaku dymu torfowego i miodu z aromatem skórki cytrynowej. Od lat cieszy się ona uznaniem wśród krytyków. Odzwierciedla ona surowy charakter miejsca, w którym pow...

    Whisky

    Bowmore 12YO Whisky | 0,7L | 40% 700 ml

    1L = 285,70 zł
    -15% przy min. 2 szt.
    199,99 zł
    1L = 285,70 zł
  3. Talisker The Wild Blue 2025 Edition | 0,7L | 48,2%
    Stworzona przez morze, na surowej wyspie Skye, The Wild Blue to pierwsza edycja Taliskera, która dojrzewała w beczkach po winach z wybrzeży Atlantyku, co nadało jej głębię i dodatkową warstwę dębowego charakteru. Nasi mistrzowie kupażu wybrali beczki po winach z nadmorskich regionów, by przez 16 mie...

    Whisky

    Talisker The Wild Blue 2025 Edition | 0,7L | 48,2% 700 ml

    1L = 485,70 zł
    339,99 zł
    1L = 485,70 zł
  4. Ostatnia Sztuka
    Talisker Whisky 18-letnia | 0,7L | 45,8%
    To wyjątkowo pełna i dojrzała pozycja w portfolio marki, która zadebiutowała na rynku w 2004 roku i już po 3 latach otrzymała tytuł najlepszej whisky single malt na świecie. Ta 18 letnia edycja, dojrzewała zarówno w beczkach po Bourbonie jak i po sherry, a także została zabutelkowana z mocą 45.8%. ...

    Whisky

    Talisker Whisky 18-letnia | 0,7L | 45,8% 700 ml

    1L = 1 428,56 zł
    999,99 zł
    1L = 1 428,56 zł
  5. Johnnie Walker Blue Label CNY Snake | 0,7L | 43%
    Johnnie Walker Blue Label CNY Snake - edycja na rok 2025 kontynuuje prestiżową serię Lunar New Year, celebrując Rok Węża. Projekt butelki, stworzony przez światowej sławy artystę Jamesa Jeana, przedstawia węża zrzucającego skórę – symbol transformacji, mądrości i nieskończonego cyklu odnowy. To...

    Whisky

    Johnnie Walker Blue Label CNY Snake | 0,7L | 43% 700 ml

    1L = 1 714,27 zł
    1 199,99 zł
    1L = 1 714,27 zł
  6. Johnnie Walker Blue Label Ice Chalet | 0,7L | 43%
    Johnnie Walker Blue Label Ice Chalet  to wyjątkowa odsłona kultowej błękitnej etykiety, inspirowana błękitną godziną – momentem, gdy słońce chowa się za ośnieżonymi szczytami, ustępując miejsca nocnemu życiu kurortów. Master Blender Emma Walker wyselekcjonowała rzadkie destylaty z najwyżej położony...

    Whisky

    Johnnie Walker Blue Label Ice Chalet | 0,7L | 43% 700 ml

    1L = 1 771,41 zł
    1 239,99 zł
    1L = 1 771,41 zł
  7. Benriach The Original Ten Single Malt + szklanka | 0,7L | 43%
    Whisky Benriach The Original Ten prezentuje obfity, wielopoziomowy oraz wyważony smak, stanowiący wyjątkową cechę charakterystyczną dla tej destylarni. Dojrzewa co najmniej dziesięć lat w beczkach po sherry, bourbonie, oraz beczkach virgin oak. Między innymi dzięki temu Benriach The Original Ten cha...

    Whisky

    Benriach The Original Ten Single Malt + szklanka | 0,7L | 43% 700 ml

    1L = 342,84 zł
    239,99 zł
    1L = 342,84 zł
  8. Ocena:
    5 (2 opinie)
    Ardbeg Corryvreckan Whisky | 0,7L | 57,1%

    Ocena

    Na ten moment to najlepsza whisky, jaką piłem, a próbowałem już wielu. Z wyłączeniem tych droższych. Ma intensywny aromat i długie, przyjemne posmakiwanie. Polecam. Igor

    Whisky

    Ardbeg Corryvreckan Whisky | 0,7L | 57,1% 700 ml

    1L = 757,13 zł
    529,99 zł
    1L = 757,13 zł
  9. Ledaig Triple Wood | 0,7L | 53,8%
    Ledaig Triple Wood to wyjątkowa limitowana edycja inspirowana pięknem natury hebrydyjskiej wyspy Mull. Powstała na skutek współpracy destylarni Tobermory, znanego fotografa pejzażu Gordona Buchanana oraz fundacji charytatywnej Mull & Iona Trust zajmującej się ochroną natury i odbudową lasów Andura. ...

    Whisky

    Ledaig Triple Wood | 0,7L | 53,8% 700 ml

    1L = 714,27 zł
    499,99 zł
    1L = 714,27 zł
  10. Kavalan Solist Peated Whisky, Limitowana edycja | 0,7L | 51,6%
    Limitowana edycja tajwańskiej whisky Kavalan, butelkowana dla Polski w mocno limitowanej ilości (140szt). Butelkowana z mocą beczki 51,6%,. Niefiltrowana na zimno o naturalnym kolorze. Po tym trunku można się wiele spodziewać. Kombinacja nut szpitalnych, wytrawnych, popiołu połączona z tonami kwiato...

    Whisky

    Kavalan Solist Peated Whisky, Limitowana edycja | 0,7L | 51,6% 700 ml

    1L = 1 214,27 zł
    -15% przy min. 2 szt.
    849,99 zł
    1L = 1 214,27 zł
  11. Ostatnia Sztuka
    Mars Komagatake X Chichibu Malt Duo| 0,7L | 54%
    Składający się z kilku beczek kultowego single malta Komagatake zmieszanych z kilkoma beczkami single malta destylowanego w Chichibu, Mars Malt Duo Komagatake x Chichibu jest wynikiem wymiany know-how między dwoma największymi japońskimi producentami whisky. Kasuto Hombo, prezes Mars Whisky, udał si...

    Whisky

    Mars Komagatake X Chichibu Malt Duo| 0,7L | 54% 700 ml

    1L = 2 457,13 zł
    1 719,99 zł
    1L = 2 457,13 zł
  12. Mars Tsunuki Edition 2022 | 0,7L | 50%
    Mars Tsunuki Edition 2022 trzecia odsłona japońskiej whisky single malt, destylowanej w sercu regionu Kagoshima, w jednej z dwóch unikatowych gorzelni należących do Mars Whisky. Ta limitowana edycja z 2022 roku to triumf kunsztu i dowód na wszechstronność japońskiej destylacji. Moc: Butelkowan...

    Whisky

    Mars Tsunuki Edition 2022 | 0,7L | 50% 700 ml

    1L = 1 057,13 zł
    739,99 zł
    1L = 1 057,13 zł
  13. Artist Collective Caol Ila, Whisky 11-letnia, 2010 Collective 6.0 | 0,7L | 59,1%
    Caol Ila 11YO 2010 Collective 6.0 to rocznikowa whisky z destylarni Caol Ila. Jest to szósta edycja z serii “The Artist Collective”, która ma na celu przedstawić różne regiony i style produkcji szkockich single malt’ów. Whisky z tej serii butelkowane są o różnych poziomach zawartości alkoholu (43%, ...

    Whisky

    Artist Collective Caol Ila, Whisky 11-letnia, 2010 Collective 6.0 | 0,7L | 59,1% 700 ml

    1L = 999,99 zł
    699,99 zł
    1L = 999,99 zł
  14. Kujira 8YO Ryukyu Whisky | 0,5L | 43%
    Kujira Ryukyu Whisky 8 YO Sherry & Bourbon Cask została wykonana w 100% z ryżu Indica. Leżakowana w subtropikalnym klimacie wyspy Okinawa, w beczkach po sherry oraz po bourbonie przez ponad 8 lat. Aromat owocowy, z nutami wanilii i karmelu przełamanych akcentami pieprzu cytrynowego, mięty i dębiny. ...

    Whisky

    Kujira 8YO Ryukyu Whisky | 0,5L | 43% 500 ml

    1L = 859,98 zł
    429,99 zł
    1L = 859,98 zł
  15. Barelegs Highland Single Malt  | 0,7L | 46%
    Bårelegs Highland Single Malt, pochodzący z destylarni założonej jeszcze w 1898 roku przez Adama Teachera, syna Williama Teachera, twórcy słynnej na cały świat whisky Teachers. Destylarnia produkuje dymny destylat, ale poziom fenoli jest tu dużo niższy od spotykanego w whisky z Islay i waha się pomi...

    Whisky

    Barelegs Highland Single Malt | 0,7L | 46% 700 ml

    1L = 328,56 zł
    229,99 zł
    1L = 328,56 zł
  16. Matsui Whisky miniaturki: The Peated, Sakura Cask, Mizunara Cask | Zestaw | 3x0,2L |48%
    Zestaw upominkowy, zawierający trzy różne single malty z Japonii: The Matsui The Peated, The Matsui Sakura Cask oraz wielokrotnie nagradzaną The Matsui Mizunara Cask, która właśnie została okrzyknięta japońskim single maltem roku w Jim Murray's Whisky Bible 2020. Wszystkie trzy whisky zawierają 48% ...
  17. Cask Noir When the Eagles Watch (Ardmore) | 0,7L | 58,5%
    Single malt z regionu Highlands, z destylarni Ardmoer, butelkowany jako seria Cask Noir przez niezależną firmę Brave New Spirit. Finiszowana w beczkach po whisky z wyspy Islay. Limitowana edycja składająca się z 255 butelek. Niefiltrowana na zimno i butelkowana w naturalnym kolorze. Jest to zabawny ...

    Whisky

    Cask Noir When the Eagles Watch (Ardmore) | 0,7L | 58,5% 700 ml

    1L = 657,13 zł
    -15% przy min. 2 szt.
    459,99 zł
    1L = 657,13 zł
  18. Glen Scotia Campbeltown Harbour | 0,7L | 40%
    Delikatnie torfowa whisky single malt będąca doskonałym wprowadzeniem do asortymentu Glen Scotia. Whisky dojrzewała w beczkach po bourbonie,z których następnie master blender destylarni, wybrał te wyjątkowe, charakteryzujące się idealną harmonią pomiędzy owocowością, a delikatną słonością – tak char...

    Whisky

    Glen Scotia Campbeltown Harbour | 0,7L | 40% 700 ml

    1L = 228,56 zł
    -15% przy min. 2 szt.
    159,99 zł
    1L = 228,56 zł
  19. Whisky Row Smoke and Peat - Islay | 0,7L | 46%
    Whisky Row to seria blended malt whisky od Gleann Mor Spirits, nazwana na cześć zapomnianej nazwy ulicy w Leith w Edynburgu, która była jednym z centrów magazynowania szkockiej whisky w XIX i XX wieku. Aromat: świeży, palony słód, ze szczyptą tytoniu, wędzonego mięsa i wybuchem słodyczy owoców trop...

    Whisky

    Whisky Row Smoke and Peat - Islay | 0,7L | 46% 700 ml

    1L = 342,84 zł
    239,99 zł
    1L = 342,84 zł
Strona
na stronę