Witaj na WinnicaLidla.pl
serwisie z szerokim wyborem napojów alkoholowych.

Czy masz już ukończone 18 lat?
KONIECZNE ZAZNACZENIE
Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych.
*Pole wymagane
Zapisz się do naszego newslettera
i zdobądź
kod rabatowy 20 zł
za jednorazową rezerwację
za minimalną kwotę 200 zł*
*Kodu rabatowego nie można łączyć z promocjami w serwisie winnicalidla.pl
Wino ze szczepu Chardonnay - strona 2

Wino ze szczepu Chardonnay - strona 2

Najpopularniejszy biały szczep na świecie pochodzi z francuskiej Burgundii. Jego niezwykła plastyczność i łatwość adaptacji do różnych warunków klimatycznych sprawiły, że nie ma zakątka na Ziemi, gdzie nie rosłyby pnącza Chardonnay. W zależności od miejsca upraw i sposobu winifikacji daje wina o różnym charakterze. Mogą to być bardzo wytrawne wersje jak Chablis czy te pochodzące z Górnej Adygi. Mogą także być bardziej aromatyczne (z nutami ananasa, banana) i o łagodniejszej kwasowości, jeśli pochodzą z cieplejszych zakątków świata, jak Kalifornia, RPA czy Australia. W wersji bez starzenia w beczkach jest to świetne wino do lekkich sałatek i owoców morza. Cięższe interpretacje Chardonnay można podać do tłustych ryb i białych mięs.

Zobacz jako Siatka Lista

64 produkty

  1. Chardonnay, Scrubby Rise, Wirra Wirra
    Trunek pochodzący z Południowej Australii, z regionu Adelaide Hills. Obszar ten ceniony jest za chłodny klimat sprzyjający produkcji win o wyraźnej kwasowości i świeżych, owocowych aromatach. Producentem wina jest Wirra Wirra Vineyards z siedzibą w McLaren Vale.   Jak smakuje Chardonnay, Scru...

    Wino

    Chardonnay, Scrubby Rise, Wirra Wirra 750 ml

    1L = 93,32 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    69,99 zł
    1L = 93,32 zł
  2. Chardonnay “Orquestra”, Felix Solis
    Dojrzałe i bardzo aromatyczne wino z regionu Kastylia. Trunek wyprodukowano z odmiany Chardonnay.  Degustacja wina Chardonnay “Orquestra”W kieliszku wino prezentuje wyraźną, słomkową barwę, a jego zapach jest intensywny i złożony. W bukiecie wina rozpoznawalne są nuty pieczonego jabłka, orzech...

    Wino

    Chardonnay “Orquestra”, Felix Solis 750 ml

    1L = 53,32 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    39,99 zł
    1L = 53,32 zł
  3. Wino

    Chardonnay - Chenin Blanc - Viognier, Inthaba 750 ml

    1L = 61,32 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    45,99 zł
    1L = 61,32 zł
  4. Chardonnay, Ultra, Kaiken
    Wysoko oceniane wino z argentyńskiej winiarni Kaiken, należącej do znanego enologa Aurelio Montesa. Firma Montes został nagrodzona wyróżnieniem Producent Roku 2024 przez Sommelier Wine Awards. Wino Ultra powstało z gron Chardonnay uprawianych w dwóch prestiżowych apelacjach w prowincji Mendoza: Lujá...

    Wino

    Chardonnay, Ultra, Kaiken 750 ml

    1L = 93,32 zł
    69,99 zł
    1L = 93,32 zł
  5. Ostatnia Sztuka
    Chardonnay, Pareto's Estate
    Kalifornijskie Chardonnay w okrągłym, lekko beczkowym wydaniu. Już sama barwa zapowiada wino o wyraźniejszym ciele, jest złotawo-żółta, umiarkowanie intensywna. Wino pachnie dojrzałym bananem, kandyzowanym ananasem, pieczonym jabłkiem, wanilią i toffi. W ustach umiarkowana kwasowość, przyjemnie rozg...

    Wino

    Chardonnay, Pareto's Estate 750 ml

    1L = 102,65 zł
    76,99 zł
    1L = 102,65 zł
  6. Ocena:
    3 (1 opinia)
    Petit Chablis “Les Petits Dieux” J.Moreau & Fils
    Białe wino z regionu Chablis. W kieliszku trunek ma barwę jasną, słomkową. Aromat tego wina charakteryzuje się umiarkowaną intensywnością, przywodząc na myśl nuty dojrzałego jabłka, skórki grejpfruta, dojrzałej cytryny oraz delikatnego jogurtu. Smak Petit Chablis “Les Petits Dieux” cechuje dominując...

    Wino

    Petit Chablis “Les Petits Dieux” J.Moreau & Fils 750 ml

    1L = 166,65 zł
    124,99 zł
    1L = 166,65 zł
  7. Chardonnay Gran Reserva Castillo de Molina, San Pedro
    Chardonnay z winnicy San Pedro to wino o typowych cechach odmianowych. W kieliszku jest przejrzyste i błyszcząco o umiarkowanie intensywnej słomkowej barwie. Brak w wyglądzie wina oznak starzenia zapowiada świeżość aromatów. Nos potwierdza wstępne oczekiwania względem jakości wina, jest elegancki, o...

    Wino

    Chardonnay Gran Reserva Castillo de Molina, San Pedro 750 ml

    1L = 66,65 zł
    49,99 zł
    1L = 66,65 zł
  8. Wino

    Chardonnay, Montes Alpha 750 ml

    1L = 106,65 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    79,99 zł
    1L = 106,65 zł
  9. Ocena:
    4.9 (8 opinii)
    Champagne Demi-Sec „Riviera”, Piper-Heidsieck

    Ocena

    W smaku trochę konfitura jabłkowo-morelowa. Wyczuwalne orzechy. W nosie mniej ciekawe, kwiaty i delikatnie skóra. Piekny złoty kolor. Podsumowując bardzo smaczne! Bea

    Wino

    Champagne Demi-Sec „Riviera”, Piper-Heidsieck 750 ml

    1L = 319,99 zł
    239,99 zł
    1L = 319,99 zł
  10. Wino

    Chardonnay “Ikon” 750 ml

    1L = 35,19 zł
    26,39 zł 32,99 zł
    1L = 35,19 zł
    Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 32,99 zł
  11. 2022
    Mâcon Lugny "Serpolet" od Collin Bourisset to eleganckie białe wino pochodzące z regionu Mâcon w Burgundii. Burgundia, szczególnie w apelacji Mâcon, słynie z upraw odmiany Chardonnay, dającej tam wina o świeżym, owocowym smaku. Marka Collin Bourisset, z siedzibą w Romanèche-Thorins, od lat specjaliz...

    Wino

    Mâcon Lugny, Serpolet, Collin Bourisset 750 ml

    1L = 79,99 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    59,99 zł
    1L = 79,99 zł
  12. Champagne Rosé “Sauvage”, Piper-Heidsieck
    Różowy Szampan wyprodukowany z najlepszej jakości winogron. W składzie wina znalazły się grona odmian Chardonnay uprawiane w Montagne de Reims oraz Pinot Noirs z Les Riceys w Côte des Bar - najbardziej wysuniętej na południe winnicy Szampanii. Część win bazowych winifikowana była “na czerwono” czem...

    Wino

    Champagne Rosé “Sauvage”, Piper-Heidsieck 750 ml

    1L = 306,65 zł
    229,99 zł
    1L = 306,65 zł
Strona
na stronę