Witaj na WinnicaLidla.pl
serwisie z szerokim wyborem napojów alkoholowych.

Czy masz już ukończone 18 lat?
KONIECZNE ZAZNACZENIE
Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych.
*Pole wymagane
Zapisz się do naszego newslettera
i zdobądź
kod rabatowy 20 zł
za jednorazową rezerwację
za minimalną kwotę 200 zł*
*Kodu rabatowego nie można łączyć z promocjami w serwisie winnicalidla.pl
Smaki wina - strona 17

Smaki wina - strona 17

Kategoria smak jest jedną z podstawowych podczas wyszukiwania wina. Wina w najprostszym ujęciu podzielić można na wytrawne, półwytrawne, półsłodkie i słodkie. Poziom wytrawności wina zależy od stężenia cukru resztkowego. Wina wytrawne i półwytrawne najczęściej podawane są w trakcie posiłków, do przystawek i dań głównych. Wina półsłodkie i słodkie towarzyszą raczej deserom i serom. Obiad czy kolacja z kieliszkiem dobrego wina sprawia, że smak potraw jest pełniejszy a proces trawienia bardziej efektywny. Wybierając wino możemy dopasować je do charakteru potrawy lub odwrotnie, typ potrawy możemy dopasować do ulubionego smaku wina.

Zobacz jako Siatka Lista

599 produktów

  1. 2022
    Mâcon Lugny "Serpolet" od Collin Bourisset to eleganckie białe wino pochodzące z regionu Mâcon w Burgundii. Burgundia, szczególnie w apelacji Mâcon, słynie z upraw odmiany Chardonnay, dającej tam wina o świeżym, owocowym smaku. Marka Collin Bourisset, z siedzibą w Romanèche-Thorins, od lat specjaliz...

    Wino

    Mâcon Lugny, Serpolet, Collin Bourisset 750 ml

    1L = 79,99 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    59,99 zł
    1L = 79,99 zł
  2. Wino

    Sauvignon Blanc, Haraszthy 750 ml

    1L = 50,65 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    37,99 zł
    1L = 50,65 zł
  3. Grand Brut Champagne, Perrier-Jouët
    Grand Brut od Perrier-Jouët to ekskluzywne francuskie wino musujące, pochodzące z regionu Champagne. Perrier-Jouët to założona w 1811 roku, jedna z najbardziej prestiżowych marek produkujących szampana. Wino powstaje z trzech klasycznych odmian winorośli: Chardonnay, Pinot Noir i Pinot Meunier, któr...

    Wino

    Grand Brut Champagne, Perrier-Jouët 750 ml

    1L = 346,65 zł
    259,99 zł
    1L = 346,65 zł
  4. Champagne Rosé “Sauvage”, Piper-Heidsieck
    Różowy Szampan wyprodukowany z najlepszej jakości winogron. W składzie wina znalazły się grona odmian Chardonnay uprawiane w Montagne de Reims oraz Pinot Noirs z Les Riceys w Côte des Bar - najbardziej wysuniętej na południe winnicy Szampanii. Część win bazowych winifikowana była “na czerwono” czem...

    Wino

    Champagne Rosé “Sauvage”, Piper-Heidsieck 750 ml

    1L = 306,65 zł
    229,99 zł
    1L = 306,65 zł
  5. Ocena:
    4.35 (6 opinii)
    2016

    Ocena

    Wino bardzo fajne. Lubię Pinot Noir i tu bardzo podobnie mi się piło. Jest miękkie i super świeże owoce. Jadłem do tego typowy polski obiadek ze schabowym i pasowało jak ulał. Polecam Czarownik

    Wino

    Rioja Crianza Tinto, Beronia | 2018 750 ml

    1L = 61,32 zł
    45,99 zł
    1L = 61,32 zł
  6. Ocena:
    4.3 (7 opinii)
    2022

    Ocena

    Niezly shiraz z jednego z najlepszych regionow w Australii. Nie myslalem ze kupie shiraz z McLaren Vale w podobnej cenie jak w Australii. Moim zdaniem dobry zakup. Pasuje do steka wolowego, oraz grilowanych warzyw - dynia, młode buraki, ziemniaki oraz kolby kukurydzy. Surowki z balsamicznym octem. Najlepiej - wieczorem na tarasie. Wesley

    Wino

    Shiraz, The Second Fleet 750 ml

    1L = 61,32 zł
    4 szt. - 15% lub 8 szt. -25%
    45,99 zł
    1L = 61,32 zł
na stronę