Witaj na WinnicaLidla.pl
serwisie z szerokim wyborem napojów alkoholowych.

Czy masz już ukończone 18 lat?
KONIECZNE ZAZNACZENIE
Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych.
*Pole wymagane
Zapisz się do naszego newslettera
i zdobądź
kod rabatowy 20 zł
za jednorazową rezerwację
za minimalną kwotę 200 zł*
*Kodu rabatowego nie można łączyć z promocjami w serwisie winnicalidla.pl
Whisky z różnych regionów - strona 21

Whisky z różnych regionów - strona 21

Regiony produkcji whisky to zagadnienie, któremu można przyglądać się na kilku poziomach. W skali globalnej mówi się o krajach słynących z produkcji alkoholu o bursztynowej barwie. W ujęciu międzynarodowym regiony whisky to zatem m.in. Szkocja, Irlandia i Stany Zjednoczone (wtedy mowa o whiskey), Japonia, Tajwan, Szwecja, RPA, Finlandia czy Francja. Kiedy indziej jednak o regionach whisky mówi się w kontekście krain geograficznych czy jednostek administracyjnych w obrębie jednego kraju-producenta.

Wyraźnie podział ten rysuje się w przypadku ojczyzny torfowej whisky, czyli Szkocji. Szkockie regiony produkcji whisky to Lowland, Highland, Campbeltown, Islay, Speyside oraz Wyspy (Islands). Każdy region whisky cechuje się oryginalnym charakterem produkowanych w nim trunków. Dlatego nazwa regionu, z którego pochodzi whisky, mówi koneserowi wiele o tym, jakich wrażeń może spodziewać się podczas degustacji. Eksploruj regiony produkcji whisky z Winnicą Lidla!

Zobacz jako Siatka Lista

873 produkty

  1. Whisky

    Proclamation Whiskey | 0,7L | 40% 700 ml

    1L = 199,99 zł
    139,99 zł
    1L = 199,99 zł
  2. Ocena:
    4 (1 opinia)
    Grace O'Malley Bledned Whiskey | 0,7L |40%

    Ocena

    Generalnie nie jest zła. Zupełnie nie czuć ze to blend w zakresie 3-10 lat. W smaku przypomina mi Chivas Regal 12. Bardzo gładka, a moze właściwiej - wyczuwalnie uleżana. Z jednej strony słodka a z drugiej wytrawna. Sam nie wiem w która stronę bardziej ale wydaje mi się mocno karmelowa. Mało pieprzna. Niemniej czegoś mi brakuje. Chyba nie pasuje mi beczka. Napisano, że leżakuje we francuskich beczkach, ale nie napisano po czym. Finisz bardzo słodki. Wyczuwalny miód i owoce. Trochę nie mój kierunek. Mariusz

    Whisky

    Grace O'Malley Bledned Whiskey | 0,7L |40% 700 ml

    1L = 185,70 zł
    129,99 zł
    1L = 185,70 zł
  3. Ocena:
    3 (1 opinia)
    Waterford Hook Head Whisky | 0,7L | 50%
    Hook Head – zdobywca podwójnego złota ( Double Gold) na International Spirit Competition w USA. W cieniu słynnej latarni morskiej Hook Head, Martin Foley uprawia jęczmień, na mokrej, gliniastej glebie. Farma wystawiona jest na oddziaływanie słonej, morskiej bryzy, nawiewanej od zatoki. Whisky produk...

    Whisky

    Waterford Hook Head Whisky | 0,7L | 50% 700 ml

    1L = 499,99 zł
    349,99 zł
    1L = 499,99 zł
  4. Ocena:
    4 (2 opinie)
    Teeling Blackpitts Peated Single Malt | 0,7L | 46%

    Ocena

    Black pitts nie będzie smakować każdemu. Nie jest to uniwersalne whiskey do drinków. Torfowa głębia smaku, długo pozostający dymny posmak to główne cechy tej whiskey. Trzeba naprawdę długo szukać smaków, które obiecuje opis na stronie sklepu, a i tak znajdzie się ich tylko śladowe ilości. Szymon

    Whisky

    Teeling Blackpitts Peated Single Malt | 0,7L | 46% 700 ml

    1L = 357,13 zł
    249,99 zł
    1L = 357,13 zł
  5. Ocena:
    4 (4 opinie)
    Abasolo Whisky  | 0,7L | 43%

    Ocena

    moje wrażenia: lekko słodka, na początku łagodna w ustach i na języku, później wyczuwalna lekka ostrość na podniebieniu; zapach bardzo łagodny, bez cienia dymu i torfu. Roman

    Whisky

    Abasolo Whisky | 0,7L | 43% 700 ml

    1L = 322,84 zł
    -15% przy min. 2 szt.
    225,99 zł
    1L = 322,84 zł
  6. Ocena:
    4.5 (2 opinie)
    Compass Box Spice Tree | 0,7L | 46%

    Ocena

    Znakomity blend! Bardzo przyjemna, nienachalna torfowość, podbita słodkimi, owocowymi nutami (jabłka? gruszki?). Przypomina niedostępnego już niestety budżetowego Lagavulina 16yo, choć jest inny, może trochę mniej gładki, ale za to bardziej zaskakujący, nieoczywisty. Zdecydowanie wart swojej ceny, a już z kuponem to grzech nie kupić. Trzeba będzie spróbować innych wynalazków Compassa. Byczyc

    Whisky

    Compass Box Spice Tree | 0,7L | 46% 700 ml

    1L = 371,41 zł
    259,99 zł
    1L = 371,41 zł
  7. Ocena:
    4.75 (31 opinii)
    Wild Turkey Longbranch Whisky | 0,7L| 43%

    Ocena

    Doskonały bourbon,który szczerze polecam.W mojej ocenie zdecydowanie przebija jakością,smakiem i aromatem Wild Turkey 101,flagowego Evan Williams Black Label i wszystkie podstawowe wynalazki Jim Beam. Piłem go na przemian z The Balvenie Double Wood 12 YO i zdecydowanie chętniej sięgałem po Longbranch. LESZEK

    Whisky

    Wild Turkey Longbranch Whisky | 0,7L| 43% 700 ml

    1L = 257,13 zł
    -15% przy min. 2 szt.
    179,99 zł
    1L = 257,13 zł
  8. Tullamore Dew 18YO Single Malt Whiskey | 0,7L | 41,3%
    Irlandzka whisky o głębokiej barwie oraz bogatym słodowym smaku z subtelnymi owocowymi aromatami i długim, słodkim finiszem. Tullamore Dew 18YO dojrzewa w tradycyjnych beczkach po burbonie , a przez ostatnie pół roku jest finiszowana w starannie dobranych czterech typach beczek: po burbonie ...

    Whisky

    Tullamore Dew 18YO Single Malt Whiskey | 0,7L | 41,3% 700 ml

    1L = 599,99 zł
    419,99 zł
    1L = 599,99 zł
  9. Ostatnie Sztuki
    Ocena:
    4.75 (4 opinie)
    Oban Distillers Edition Bottled in 2017 | 0,7L | 43%

    Ocena

    Delikatne, przyjemne do picia whisky. Jeśli znacie, to bardzo podobne w smaku do Glenfiddicha 15, który jednak jest trochę bardziej owocowy (zwłaszcza w aromacie), a Oban 14 bardziej orzechowo-miodowy, podszyty delikatną goryczką(drewnianą) i pieprzem. Fajna intensywność i złożoność, ale stosunkowo krótki finisz. Hubert

    Whisky

    Oban Distillers Edition Bottled in 2017 | 0,7L | 43% 700 ml

    1L = 699,99 zł
    489,99 zł
    1L = 699,99 zł
  10. Ocena:
    4.65 (3 opinie)
    Johnnie Walker Blue Label + 2 szklanki | Zestaw | 0,7L | 40%

    Ocena

    Świetna butelka i piękne szklanki, wszystko z grubego i odpowiednio ciężkiego szkła. Natomiast sama whisky niezła, choć do dobrego single malta nawet za mniej niż połowę jej ceny nie ma startu. W tej cenie spodziewałem się czegoś więcej. Maciej

    Whisky

    Johnnie Walker Blue Label + 2 szklanki | Zestaw | 0,7L | 40% 700 ml

    1L = 1 857,13 zł
    1 299,99 zł
    1L = 1 857,13 zł
  11. Penderyn Peated Welsh Single Malt Whisky | 0,7L | 46%
    Penderyn jest w wielu aspektach wyjątkową gorzelnią. Jest to pierwsza od bez mała 100 lat destylarnia działająca w Walii. Zresztą jej inaugurację uświetnił swą obecnością sam król Karol (wtedy jeszcze książę). Penderyn (pol. „Głowa ptaka”) działa od 2000 roku i położona jest w przepięknych okoliczno...

    Whisky

    Penderyn Peated Welsh Single Malt Whisky | 0,7L | 46% 700 ml

    1L = 307,13 zł
    214,99 zł
    1L = 307,13 zł
    • Szkocja
    • 14,50% Zawartość alkoholu
    Ocena:
    4.35 (20 opinii)
    Finlaggan Eilean Mor Whisky| 0,7 L | 46% 

    Ocena

    Polecam wytrawna nieco słodowa, torfowa sianasta. Bardzo przyjemny torfowo dymny Malt. Za tą cenę ciężko o coś lepszego. Nie jes słona jak ilaych. Bardzo dobry bastard. Adam

    Whisky

    Finlaggan Eilean Mor Whisky| 0,7 L | 46%  700 ml

    1L = 271,41 zł
    189,99 zł
    1L = 271,41 zł
  12. Ocena:
    4 (4 opinie)
    Penderyn Celt Whisky | 0,7L | 41%

    Ocena

    Barwa whisky bardzo jasna, co jest plusem, producent nie oszukuje dodając karmel, smak łagodny, nieco torfowy, trochę słodkawy. Butelka bardzo wysoka jak na whisky. Podsumowując warta swojej ceny. Maciej

    Whisky

    Penderyn Celt Whisky | 0,7L | 41% 700 ml

    1L = 285,70 zł
    199,99 zł
    1L = 285,70 zł