Witaj na WinnicaLidla.pl
serwisie z szerokim wyborem napojów alkoholowych.

Czy masz już ukończone 18 lat?
KONIECZNE ZAZNACZENIE
Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych.
*Pole wymagane
Zapisz się do naszego newslettera
i zdobądź
kod rabatowy 20 zł
za jednorazową rezerwację
za minimalną kwotę 200 zł*
*Kodu rabatowego nie można łączyć z promocjami w serwisie winnicalidla.pl
Tequila - strona 2

Tequila - strona 2

Tequila to alkohol wysokoprocentowy, który pochodzi z Meksyku i jest produkowany z soku niebieskiej agawy poddawanego fermentacji.
Zobacz nasze specjalnie wyselekcjonowane pozycje tego wyjątkowego trunku i wybierz coś dla siebie

Tequila to destylowany napój alkoholowy z Meksyku, którego podstawą jest sfermentowany sok agawy niebieskiej. Znany jest jako meksykańska wódka. Jest niekwestionowanym symbolem Meksyku. Za kolebkę tego oryginalnego trunku uważany jest stan Jalisco, gdzie plantacje niebieskiej agawy rosną w obfitości na żyznych glebach wulkanicznych. Produkcja tequili prowadzona jest również w Guanajuato, Michoacán, Nayarit i Tamaulipas – na obszarach, gdzie znajdują się uprawy agawy objęte systemem klasyfikacji jakości „Denominación de Origen" (DO). Jej nazwa pochodzi od miejscowości Tequila we wspomnianym stanie.

Tequila jest popularna jako baza wielu koktajli, takich jak Margarita, Paloma, czy Tequila Sunrise; może być również spożywana solo, w kieliszkach „caballito" lub „shot glass” – zazwyczaj z solą i limonką. Najważniejsze rodzaje tequili to: blanco - młoda, niestarzona tequila o wyraźnym, roślinnym smaku; reposado – starzona przez co najmniej 2 miesiące w dębowych beczkach; añejo – starzona przez co najmniej rok; extra añejo – starzona przez co najmniej 3 lata, co nadaje jej bogaty smak i aromat.

Jeśli zatem interesuje nas tequila – z czego powstaje ten trunek? Tequila wytwarzana jest wyłącznie ze sfermentowanego soku agawy niebieskiej. Przez długi czas trunek powstający w meksykańskim stanie Jalisco znany był przede wszystkim lokalnie. Dopiero zdobycie popularności w Stanach Zjednoczonych otworzyło tequili okno na świat. Obecnie to jeden z najpopularniejszych alkoholi wykorzystywanych przez barmanów na całym świecie.

Zobacz jako Siatka Lista

48 produktów

    • Meksyk
    • 40% Zawartość alkoholu
    Ocena:
    4.35 (3 opinie)
    Herradura Reposado Tequila | 0,7L | 40%

    Ocena

    Jest to jedna z lepszych Tequilla. Uwielbiam . W promocji z Lidla (jak się pojawi) to prawdziwa okazja. Niesamowity smak wanilii świetnie pasuje. Coś wspanialego Paweł

    Tequila

    Herradura Reposado Tequila | 0,7L | 40% 700 ml

    1L = 299,99 zł
    209,99 zł
    1L = 299,99 zł
  1. Tequila

    Don Julio Reposado 100% Agave | 0,7L | 38% 700 ml

    1L = 385,70 zł
    -15% przy min. 2 szt.
    269,99 zł
    1L = 385,70 zł
    • Meksyk
    • 40% Zawartość alkoholu
    Patron, Reposado Tequila | 0,7L | 40%
    OPIS PRODUKTU Patron Reposado to super premium elegancka tequila wytworzona w 100% z niebieskiej agawy. Jej delikatny i słodki smak agawy zawdzięczamy m.in. rzemieślniczemu pieczeniu agawy w kaflowych piecach czy długiej fermentacji w sosnowych kadziach. Jako jedna z nielicznych destylarni tequili ...

    Tequila

    Patron, Reposado Tequila | 0,7L | 40% 700 ml

    1L = 357,13 zł
    249,99 zł
    1L = 357,13 zł
Strona
na stronę